Schválně, jaké kočičí plemeno se vám vybaví jako první?
Nebude to náhodou britská kočka? A co třeba perská, ruská modrá, sibiřská kočka, ukrajinský levkoj, thajská, barmská kočka?
Přestože naše země nemá v chovu koček zdaleka takovou tradici jako Velká Británie, opravdu je britská kočka u nás mezi těmi nejoblíbenějšími plemeny koček. V žebříčku oblíbenosti nechybí ani zmiňovaná perská kočka, ačkoli její nádherná bohatá srst je poněkud náročná na péči. Bez každodenního vyčesávání to nepůjde. Atraktivní dlouhá srst zdobí i mainskou mývalí kočku, avšak ta už není tak náročná jako kočka perská. Možná i to je důvod, proč mainská mývalí kočka u nás v oblíbenosti perskou kočku překonala a překonala i kočku britskou.
TOP desítka kočičích plemen
V současnosti žebříčku neoblíbenějších kočičích plemen (podle počtu odchovaných koťat) vládne právě mainská mývalí kočka, až za ní se umístila kočka britská následovaná ragdollem, sibiřskou kočkou, perskou kočkou a ruskou modrou.
Do desítky se veška i plemena, jako je kočka bengálská, sphynx, ruská, resp. něvská maškaráda a kartouzská kočka původem z Francie.
A jaké kočičí plemeno vyhrává u vás?
(Samozřejmě víme, že ani ty klasické nešlechtěné kočky nejsou obyčejné, žádná kočka není obyčejná… i tak.)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account