Ať už bydlíte v rodinném domě nebo v panelákovém bytě, vaše dveře si zaslouží dekoraci, nejen na podzim. Pokud jsou dveře krásně ozdobené, navodí vám domáckou a příjemnou atmosféru při příchodu domů a jistě potěší i oko vašich návštěv.
Já bydlím v bytě a protože se u nás často krade, dveře zvenčí nezdobím 🙁 O to víc si ale užívám, že si můžu dveře nazdobit vevnitř a tak vlastně dotvořit atmosféru celého doma, která se teď převlékla do podzimu. Jak už název napovídá, povím vám dneska o tom, jak si jednoduše vyrobit věnec na dveře, protože nic jiného zkrátka na dveřích nevypadá lépe.

 

K výrobě krásného věnce můžete použít skoro cokoliv – od různých přírodnin až po zdánlivě neužitečné věci, které byste vyhodily. Proto vás dnes ukážu tři nápady, do kterých se můžete pustit s věcmi, co už třeba máte doma. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že výroba většinou nezabere déle jak 30 minut.

Věnec z korků od vína

Co potřebujete: polystyrenový kruh, korky od vína (1-2 velké zavařovačky, podle toho, jak velký je polystyrénový kruh), ozdobnou stuhu, tavnou pistoli, případně nějaké další podzimní přírodniny (jako listy…) na dozdobení.
Postup je úplně jednoduchý: Korky jeden po druhém lepíte pomocí tavné pistole vedle sebe na polystyrenový kruh. Nakonec můžete přidat barevnou stuhu a třeba naaranžovat do jednoho místa svazeček podzimních listů.

 
(zdroj:https://cz.pinterest.com/pin/75083518770808609/) 

Věnec z kaštanů

Co potřebujete: polystyrenový kruh,  kaštany (spíše menší, které jsou lehčí), špejle nebo tlustší špendlíky
Nejdříve si připravte kaštany. Ze strany, která bude připevněná k polystyrenovému kruhu, do nich vpichujte krátké špejle nebo špendlíky. Ty pak od středu zapichujte do kruhu. Dá se použít i tavicí pistole.
Až budete mít hotovo, můžete věnec dozdobit mašlí, ale třeba i žaludy i malým kukuřičným kláskem, které na věnec přilepíte tavnou pistolí…

(zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/324470348137773233/)

Věnec z papírových košíčků

Co potřebujete: polystyrenový kruh, papírové košíčky na muffiny (nejlépe různobarevné), tavná pistole.

Papírové košíčky nejdříve přehněte na půlku a poté zalomte špičky. Pomocí tavné pistole lepte na kruh tak, aby neprosvítal polystyren. Podle vaší fantazie pak věnec dozdobte stuhou nebo třeba usušenými květinami.

(zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/321866704592188531/)
 
Líbí se vám tyhle nápady? Nebo už věnec na dveře máte a chcete se podělit o váš nápad? 🙂
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account