Útlá knížka, která jistě stojí za přečtení, obzvlášť, pokud máme pocit, že se nám nic nedaří, svět se proti nám spiknul a bylo by nejlepší se na vše “vybodnout”.

Jean-Dominique Bauby byl dynamický a úspěšný čtyřicetiletý muž, který měl krásnou manželku, ještě hezčí milenku, dvě malé děti a prestižní zaměstnání jako šéfredaktor magazínu Elle.
Jednoho dne nevstal z místa řidiče svého luxusního kabrioletu a nevrátil se zpátky do svého života. Vlivem mozkové příhody kompletně ochrnul 
a oněměl, postihl ho tzv. syndrom uzamčení. Jediné, co spojovalo jeho nezasaženou mysl s okolním světem, bylo levé oko. Díky terapeutce a rafinovanému systému dorozumívání, který pro něj vytvořila, Jean-Dominique doslova „namrkal“ svou knihu, neobyčejně silné a dojemné poselství o triumfu lidské duše nad smrtelným tělem.


Smutný příběh muže upoutaného do svého těla, braný s nadhledem a jemným humorem. Tyto knihy jsou důležité, aby si člověk uvědomil pomíjivost svého života a vzácnost každého okamžiku, který dokážeme plnohodnotně prožít.

Kniha se dočkala též filmového zpracování. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account