Podzim přináší sice již chladnější počasí, avšak velmi svěží. Zároveň umí kouzlit s barvami a vytvářet unikátní atmosféru, kterou jindy v roce nezažijeme. Mnozí z nás jej považují za synonymum zachumlání se do pelíšku a relaxování u oblíbeného filmu s hrnkem horkého čaje v ruce. Kouzlo podzimu si ale můžete do svých domovů vnést i jinak. Proměňte svůj domov v podzimní oázu, kde si na vás ani první mrazíky nepřijdou.

Určitě to znáte. S příchodem podzimních měsíců se často zhoršuje nejenom počasí, ale i nálada. Déšť ve spojení s chladnými dny dokáže snadno rozladit i toho největšího optimistu. Podzim ale netvoří pouze tyto zamračené dní. Zkuste vnímat měkké sluneční paprsky, které dopadají na barevné listí a vůni přírody, která se chystá k dlouho očekávanému spánku. Vytáhněte ze skříně huňaté svetry a šály a z podzimu si užijte to nejlepší. Jak na to?

1. Ponořte se do barev

Barvy. Ty by mohly být synonymem pro podzimní období. Tato sezóna je bohatá zejména na oranžovou, červenou, hnědou nebo žlutou barvu. Proč se jimi tedy nenechat inspirovat i v interiéru? Nebojte se takto barevných dek, polštářku, svíček nebo třeba i dekorací na zeď. Tyto prvky zútulní vaše bydlení. Až přijde sychravý večer, zabalte se do deky a nasávejte podzimní atmosféru. Uvidíte, že vás pohltí.

2. Vůně pro čarovnou atmosféru

Nic nevystihuje atmosféru podzimu lépe než svíčky s příjemnou vůní. Nejoblíbenější aroma podzimu jsou jablko, skořice, dýně nebo jablečný koláč. Vybírejte pečlivě. Vůně se totiž dlouhodobě udržuje v našich vzpomínkách a je pro náš mozek a celkové vnímání velmi důležitá. Dokáže ovlivnit naše emoce a pocity, a navíc mají svíčky také silně relaxační účinek.

Foto: iStock

3. V souladu s přírodou

Chladnější počasí na podzim je možná důvodem proč někteří z nás méně často zavítají do přírody. Nenechte se o ni ochudit. Vyzdobte si svůj byt třeba větvemi jehličnanů, které vám ho ještě navíc provoní nebo natrhejte šípky, které plně zastoupí roli čerstvé kytice ve váze. Nemusíte ale zůstat jen uvnitř. Přizpůsobte podzimu i svoji zahrádku, terasu nebo balkon. Zasaďte květiny a rostliny, které vykvétají na podzim. Třeba chryzantémy, macešky nebo vřesy, a vyzdobte prostor dýněmi, javory nebo břečťanem.

Foto: se souhlasem Ptáček – topení, voda, plyn

4. Zklidněte se u plamenů

Jak může vypadat ideální podzimní večer? Zachumlaní v dece s oblíbeným horkým nápojem, schoulení v houpacím křesle u kamen? Může být. Ostatně co umí ještě víc zdůraznit podzimní atmosféru než praskající oheň ve stylových kamínkách? Na trhu existuje nespočet druhů kamen a krbů. Dokonce i designových kousků. Stačí si jen vybrat ty nejvhodnější. Pokud byste si je chtěli dopřát nechte si poradit od odborníků z firmy Ptáček – topení, voda, plyn.

5. Podzimní hygge

K nejoblíbenějším hygge okamžikům se bezpochyby řadí čtení knih. Pokud máte pocit, že jste po práci příliš unavení a číst po večerech nezvládnete, neházejte flintu do žita. Existují audioknihy, do kterých se můžete zaposlouchat a zároveň si vychutnávat podzimní dobroty. Taková horká čokoláda je vždycky skvělou volbou. Zrelaxovat se ale také můžete kreativní tvorbou. Je jedno, jestli si budete malovat nebo popíšete svůj den do deníku. Díky takovýmto činnostem zásadně snížíte stres a napětí ve svém těle.

 

Zdroj: Wikipedia Commons a se souhlasem Ptáček – topení, voda, plyn

Foto: iStock a se souhlasem Ptáček – topení, voda, plyn

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 měsíc ago

    Miluji podzim, jeho barvy… posledních pár dní jsme si užívali na Šumavě, krása nesmírná 🙂

  2. NelaVávrová 1 měsíc ago

    Ano souhlasim, tento podzim v necem miluji, svicky, barvy, vune…, ale tu zimu bych vynechala 😀

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account