Mnozí z nás mají rádi čaj nejen pro jeho nezaměnitelnou chuť ale i pro povzbuzující účinky, které nám přináší. Narůstá ale počet lidí, kteří kvůli zdravotním problémům nebo nespavosti upřednostňují čaje bez kofeinu. Díky technologickému pokroku můžeme tyto čaje nabídnout.
 PROCES DEKOFEINIZACE
 Dnes je k dispozici několik různých metod dekofeinizace, přičemž každá má své výhody a nevýhody. Základními jsou “Švýcarská mokrá metoda”, “Methylenchloridová metoda”, “Triglyceridová metoda” a “CO2/O2 metoda”, o které si řekneme více, neboť čaje v našem e-shopu jsou zbaveny kofeinu právě touto metodou. Jako jediný je zcela organický a nezahrnuje použití chemikálií. Navíc si čaje zachovávají všechny kvalitativní atributy. Jedinou nevýhodou této metody je vyšší cena, která se projevuje na koncové ceně produktu.
 
Oxid uhličitý je netoxický, nehořlavý plyn, bez barvy a zápachu. Volně se vyskytuje v ovzduší a také v každém syceném nápoji. V plynném stavu nemá CO2 žádné mimořádné rozpouštěcí schopnosti, musí být nejdříve uveden do superkritického stavu. Superkritické kapaliny jsou sloučeniny, které jsou ve stavu nad jejich kritickým tlakem a nad jejich kritickou teplotou. Nad kritickou teplotou a tlakem je materiál v jediném kondenzovaném stavu s vlastnostmi mezi plynem a kapalinou. Když teplota kapaliny stoupne, její hustota se sníží. Jestliže tlak plynné fáze vzroste, hustota se zvýší. V kritickém bodě se hustoty stávají rovnocenné. Superkritické kapaliny mají hustotu podobnou kapalinám a viskozitu blízkou plynům. Mohou prostupovat skrz pevné látky jako plyny ale materiály rozpouští jako kapaliny. Superkritická fluidní extrakce (SFE) je proces separace jedné složky od ostatních použitím superkritické látky jako extrakčního rozpouštědla. Oxid uhličitý je nejpoužívanější superkritická kapalina, extrakční podmínky nastávají při kritické teplotě 31 °C a kritickém tlaku 74 barů.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account