Zařizujete novou kuchyňi nebo pouze vybíráte nový sporák, protože ten předchozí již dosloužil? V obou případech budete stát před poměrně složitým nákupním rozhodováním. V následujícím článku bych vám ráda přiblížila základní parametry, na které byste se při výběru měli zaměřit.
Typ sporáku
Prvním krokem, který při výběru musíte učinit je rozhodnutí, jaký typ sporáku je pro vás ten nejvhodnější. Na výběr máte ze druhů plynových, elektrických nebo kombinovaných. Každý z druhů má své specifické výhody i nevýhody, takže nelze jednoznačně určit, který je univerzálně nejvhodnější. (Zdroj: Recenzetesty.cz)
Varná plocha
Dalším velmi důležitým parametrem jsou rozměry varné plochy. Čím větší vyberete, tím více budete mít prostoru pro umisťování nádobí na varnou plochu. Samozřejmě však musíte brát v potaz, jaké jsou prostorové možnosti vaší kuchyně, což je v tomto ohledu pravděpodobně nejdůležitější.
Kromě rozměrů je u varné plochy samozřejmě velmi důležitý také materiál. Rozdíly mezi sklokeramickými, indukčními a litinovými materiály jsou poměrně zásadní a tento aspekt tedy doporučuji také hodně dobře promyslet.
Počet hořáků
Vaříte často několik jídel naráz. Pak se neobejdete bez většího počtu hořáků. Na trhu se setkáte například i s jednohořákovými variantami, ale doporučuji vám vybírat minimálně modely se dvěma plotnami. Pokud nemáte předchozí zkušenosti, určitě dejte na doporučení na internetu nebo recenze předchozích majitelů.
S troubou nebo bez?
Jak už bylo řečeno v úvodu, existují sporáky, které jsou kombinované s troubami a spojují tak dohromady výhody a vlastnosti obou těchto spotřebičů. Tato variace se vám bude hodit především v případě, že vybavujete novou kuchyň a nedisponujete ani jedním ze zmíněných spotřebičů.
Funkce
Pokud budete sporák využívat často, rozhodně doporučuji zaměřit se také na funkce. Od lepších můžete očekávat možnosti rychlého rozehřátí, varných zón nebo dětské pojistky.
Další parametry
Výše uvedeným výčet všech parametrů rozhodně nekončí, ale pokud se na všechny zaměříte, neměli byste šlápnout výrazně vedle. Přeji hodně štěstí při výběru!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account