284

Když si představíme bazén, máme tendenci myslet na velké podlouhlé bazény, ve kterých se plave sem a tam. Bazén na zahradě si můžeme představit jako olympijský bazén, jen mnohem menší. I když by to samozřejmě bylo naprosto příjemné a hezké pro relaxaci, bylo by to také relativně \\\”standardní\\\” a chyběly by zajímavé možnosti designu, které jsou k dispozici, pokud se trochu více rozhlédnete po svých možnostech. Zde se podíváme na to, jaké jsou tyto možnosti a jaké jsou některé zajímavější funkce a designy, které si můžete pro svůj domácí bazén pořídit.

Přírodní bazény

Jednou z věcí, kterou používá mnoho domů, je přírodní vzhled bazénu. Tyto bazény jsou navrženy tak, aby vypadaly méně jako olympijské plavecké vany a mnohem více jako přírodní skalní bazénové formace mají malé členité tvary, které vypadají jako rybníky, na které můžete narazit přirozeně. Jsou skvělé pro menší zahrady a pro ty, které mají trochu přirozenější a venkovní design.

Nekonečné bazény

Jedním ze skvělých prvků, které si můžete pořídit pro svůj zahradní bazén, je takzvaný \\\”nekonečný bazén\\\”. V tomto případě nemáte kolem bazénu obvyklou nízkou stěnu, která by držela vodu – hladina vody je přesně ve stejné výšce jako výška stěny, takže ji nevidíte. Voda pak přirozeně přetéká přes okraj, který zachycuje přepad v mírné obrubě.

Brilantnost nekonečného bazénu spočívá v tom, že když jste v něm, máte pocit, že vidíte na míle daleko. To mu dodává skvělou atmosféru a zajišťuje, že se cítíte téměř jako při plavání v oceánu. Pokud máte skvělý výhled, je to dobrý způsob, jak ho co nejlépe využít.

Vodopády: Proč si do zahradního bazénu nepořídit vodopád, pod kterým se můžete koupat a ve kterém si mohou hrát děti. Je to skvělý způsob, jak dodat zahradě pocit pohybu a síly, stejně jako relaxační zvuk vydávaný šplouchající vodou.

Šikmý vstup na pláž: Šikmý plážový vstup je svah na jedné straně bazénu, kde byste normálně mohli mít zeď a žebřík. To vám umožní brodit se do vody a plavat v ní, což znamená, že skok do potenciálně studené vody není jediným způsobem, jak se do ní dostat. To je také ideální pro relaxaci s nohama visícíma ve vodě, která se o ně otírá – velmi relaxační prvek.

Klasické bazény: Tyto bazény jsou často navrženy tak, aby napodobovaly řecké a římské lázně, které byly předchůdci plaveckých bazénů. Je to skvělý vzhled, díky němuž bude vaše zahrada vypadat majestátně a palácově.

Ostrůvky: Bazény, které se vyznačují velkým rozsahem, jsou určeny k tomu, aby se v nich dalo relaxovat: Ostrůvky vám poskytnou něco, k čemu můžete plavat a kolem čeho můžete plavat, a můžete je použít i k posezení a povalování nohou. Dodávají jim vizuální zajímavost, a pokud na ně umístíte stůl na jídlo, mohou být vysoce romantické. Abyste je však mohli plně využít, budete také potřebovat…

Mosty: Než abyste museli bazén obcházet, proč do něj nezahrnout mosty, po kterých se budete moci procházet a užívat si přitom skvělý vizuální prvek.

 

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 2 měsíci ago

    Já mám trochu problém s tím, kolik ty bazény teď stojí. Protože jsme nedávno s https://epujcka.cz/konsolidace-pujcek-bez-dolozeni-prijmu/ řešili konsolidace půjček bez doložení příjmů, tak si teď fakt nemůžeme moc skákat do vzduchu. Ale co… Bylo hůř. A snad už ale nebude. 🙂 Já osobně jsem v tomhle hodně optimistický člověk, který raději vidí sklenici poloplnou než poloprázdnou. 😉

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account