Válí se vám doma staré kolo a nechcete ho vyhodit a tak přemýšlíte, jak mu vdechnout ještě trochu života? Naštěstí to není tak těžká práce. Upravit si staré kolo na nové je příjemný odpolední projekt, který hravě zvládnete.
Je pravda, že staré kolo vám nejsnáze dají dohromady v příslušných servisech. Mají na to speciální pískovací techniky, které vám starý lak zcela odstraní a speciální komaxitové barvy které na kole vydrží navěky. Ale pokud si to chcete udělat přesně podle sebe, stačí nakoupit pár pomůcek.
Připravte si:
    Rukavice
    Benzínový čistič a hadřík
    Tlakový čistič
    Smirkový papír
    Barva na kov ve spreji

I. Důkladné čištění

 Nejdřív je potřeba kolo pořádně vyčistit. Zbavit se hrubých nečistot, hlíny, rzu, mastnoty… Některé části si ale naštěstí můžete výrazně usnadnit. Namísto úmorného drhnutí kola hadrem a chemickými přípravky můžete zvolit šetrnější a podstatně rychlejší práci s WAPkou – třeba mobilním tlakovým čističem od Kärcheru. Pracuje se s ním velice dobře, je mobilní, takže ho určitě využijete na další příležitosti. Můžete s ním dokonce i umýt psa! K čištění kola vám stačí čistá voda a kolo máte umyté doslova za pár minut, na které vám tahle mobilní čtyřlitrová nádrž bez problému vystačí. Na závěr ještě vezměte kolo odmašťovačem, aby vám nová barva pěkně držela. 

II. Rozebrání

Jakmile máte kolo čisté, rozeberte ho. Sundejte z něj všechno, co nechcete nabarvit. Kolo položte na vystýlku z novin, abyste zbytečně nezašpinili podlahu nebo trávník. Před samotným lakováním vezměte ještě všechny plochy šmirglem. Je potřeba je trochu zdrsnit, abyste částečně sundali starý lak a aby vám na nich nová barva dobře držela.
 

III. Lakování

Na závěr to všechno pěkně nastříkejte. Začněte základovou barvou, kterou kolo důkladně nastříkejte. Pak si vyberte kvalitní barvu na kov v barvě, která se vám líbí a postupujte pomalu, nesnažte se práci uspěchat. Nebojte se udělat na kolo více vrstev laku, ale stříkejte vždy ze vzdálenosti asi 15-20 cm. Jakmile budete stříkat blíž, udělají se vám tam bazénky, a to nechcete. Na závěr můžete vzít kolo ještě bezbarvým lakem, který vám novou barvu ochrání. Jakmile máte hotovo, počkejte tak 15 – 20 minut než to zaschne. Zcela zatvrzelý to bude asi po 24 hodinách.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account