Michaelu Klevisovou jsem jako spisovatelku objevila teprve nedávno, postupně tedy zjišťuji, jaké knížky již v minulosti vydala. Nyní se mi dostala série detektivních příběhů Josef Bergman. Tato kniha je první z nich.

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.

Není to úplně detektivka, policisté stojí v příběhu hodně v pozadí a vlastně ani moc nepátrají. V knize se spíše rozkrývají charaktery a příběhy postav, z nichž většina je hodně nesympatická.

Vraha jsem teda neodhadla, ale dokázala jsem odhadnout, kdo bude druhá oběť, protože autorka tam nastražila motiv od tolika lidí, že vrahem vlastně mohl být téměř kdokoli.

V jednom rozhovoru s Klevisovou jsem četla, že když píše detektivku, nejdřív popíše prostředí, načrtne charaktery, popíše vraždu a až pak se teprve rozhodne, kdo bude vrah. Myslím, že to jde z knihy hodně cítit, je psaná tak, že vrahem vlastně může být kdokoli a to mi vlastně po celou dobu asi nejvíce vadilo.

Určitě se kniha nedá srovnávat se zahraničními autory co do propracovanosti, ale zase byla jednoduchá na orientaci a hlavně ze známého prostředí což velmi oceňuji, české spisovatele a knihy mám nejraději. Ráda se pustím do dalšího z dílů.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account