Máte vlastní bydlení nebo bydlíte v pronájmu? Pořízení bydlení nebyla nikdy levná záležitosti, což si jako 40cátník pamatuji. V pětadvaceti jsme podepsali hypotéku a pořídili si vysněné vlastní bydlení, které máme šanci do důchodu splatit.

Jak to ale bude v budoucnu za 10-15 let? V posledním týdnu jsem jenom pro zajímavost koukla na ceny bytů a nestačila jsem se divit. Ceny šplhají vysoko a těžko říct, kde až se zastaví. Budou vůbec schopné dnešní děti na vlastní bydlení dosáhnout, případně za jakou cenu?

Nebo se zpátky vrátíme ke větším rodinám, dvougeneračním domům, kde budou bydlet celé rodin? Možná i to mělo něco do sebe a rodina byla více stmelená a pohromadě.

Ať už to bude jakkoliv, pokud řešíte bydlení ať už podepisujete nájemní smlouvu nebo kupujete zrovna byt, dávejte si pozor ať někomu nenaletíte.

Na internetu si můžete stáhnout přímo vzor kupní smlouvy na nemovitost nebo vzor nájemní smlouvy na byt, která je sepsána právníky. Budete mít jistotu, že vás nikdo nepodvede a že nebudete muset svého podpisu doživotně litovat.

Moc nám všem přeji, hlavně našim dětem, aby i ony měly možnost si vlastní bydlení jednou pořídit.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account