Zápach cigaret a kouře, který se v bytě jistou dobu hromadil, není příjemný ani těm nejvášnivějším kuřákům. Mnohé z vás bude tedy zajímat, jak je možné se zápachu tabáku v bytě zbavit. Je mezi námi mnoho nekuřáků, ale také bývalých kuřáků, kterým se časem podařilo se svého zlozvyku zbavit. Ti naprosto chápou, že zápach kouře a tabáku do bytu prostě nepatří a že je to jeden z nejhorších zápachů, jaké si jen můžeme představit.

Nekuřáci bývají mnohdy velice vnímaví na zápach tabáku, který silně pronikl do nábytku i do textilního vybavení místnosti. Pokud je člověk nucen vdechovat nepříjemná aromata, představuje to pro jeho organismus značnou zátěž, jejímž důsledkem může být únava, bolesti hlavy apod. Platí však také, že odstranit zápach tabáku a cigaret z místností je velice obtížné. Tabákový dým totiž proniká na mnohá místa: do koberců, do gobelínů, závěsů i do součástí oblečení. Je tedy třeba znát účinné způsoby, jak se zápachu tabáku v bytě zbavit.

Nyní vám chceme některé z nich:

1) Nábytek, podlahy a stěny je třeba pečlivě umýt čistou vodou, do které jsme přidali kyselinu octovou; konkrétně v poměru 100 ml octa na 0,5 litru vody. Poté, co jsme stěny a podlahy umyli, je třeba místnost důkladně vyvětrat, aby z ní vyprchalo octové aroma.

2) Předložky a koberce je vhodné ošetřit jedlou sodou. Jsou to totiž součásti vybavení bytu, jež různé zápachy velice snadno pohlcují. Postup je jednoduchý: na plochu, ze které je třeba odstranit nežádoucí aroma, nasypte jedlou sodu, nechte působit a po 15 minutách vysajte.

3) Dobrými pomocníky při odstraňování tabákového zápachu jsou i mokré ručníky. Lze je rozvěsit po celém bytě; posléze absorbují zápach v místnosti. Poté, co byly ručníky k tomuto účelu použity, je ovšem nutné je důkladně vyprat;

4) Čerstvě mletá káva, sůl a rýže – tyto prostředky se v boji s nežádoucím zápachem tabáku výborně osvědčily. Použijeme je tak, že je umístíme do látkových sáčků a ty pak rozmístíme do všech koutů bytu;

5) Mezi nejúčinnější způsoby boje proti tabákovému zápachu patří také aroma-lampy, ve kterých se používají vůně borovic nebo citrusových plodů. Na všechny lampy, které se v bytě nacházejí, lze také kápnout parfém s vaší oblíbenou vůní (to je však třeba udělat v době, když lampa nesvítí). Když se posléze zapne světlo a lampa se zahřeje, aroma jejím působením získá na intenzitě a rozšíří se po celém domě; může pak „překřičet“ aroma nežádoucí – tabákové.

6) Speciální osvěžovače vzduchu schopné aroma tabáku pohlcovat.
A nakonec důležitá informace: v žádném případě nelze podceňovat důkladné větrání obytných místností i jejich pravidelnou aromatizaci. Po uplynutí jisté doby nežádoucí pachy z bytu zmizí a jeho obyvatelé budou pak obklopeni výhradně příjemnými vůněmi.

Tagy:
3 Komentářů
  1. jsme nekuřáci, tak toto nemusím řešit

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    fuj, nesnáším, když se ke mně táhne zápach z cigaret o hulících sousedů…. doma bych ten pach nesnesla… 🙁

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account