Znáte to – sezóna začíná, je duben a vy jeden víkend plánujete dát bazén do pořádku a připravit ho na letní radovánky. Odkryjete plachtu a vidíte na zelenou a špinavou vodu. Pojďme se podívat na to, jak si připravit ten pravý relax a opalování u bazénu si užít.

Čištění stěn bazénu

Existuje několik druhů mycích prostředků na bazény. Některým musíte pomoci, některé jen aplikujete a necháte působit. Nechte si poradit v obchodě, jelikož přípravky se liší i podle povrchů bazénu. Rovněž existují i speciální mycí prostředky na bázi kyseliny fosforečné a chlorovodíkové, které pomohou i s odstraněním vodního kamene.

Čištění dna bazénu

Pro čištění dna bazénu je určený vysavač. Existují vysavače manuální i automatické, záleží už jen na vašich preferencích či cenových možnostech, který si vyberete. Čištění bazénu vysavačem je nenáročná práce a rozhodně je třeba, abyste dno bazénu čistili pravidelně.

Péče o bazén

Hlavním prvkem údržby bazénu je rozhodně filtrace. Ta by rozhodně měla fungovat každý den. Kartušová filtrace byla dnes nahrazena pískovou. Pokud budete filtraci pořizovat zvlášť od bazénu, rozhodně nákupu věnujte dostatečnou pozornost.

Bazénová chemie

Jakmile znovu napustíte bazén vodou, v prvé řadě zkontrolujte hladinu pH. Doporučené hodnoty jsou mezi 6,8 – 7,2. Pokud by hodnoty nezapadaly do průměru, je třeba hladinu pH upravit pomocí přípravků na úpravu pH vody v bazénu. Chlorové tablety v sobě obsahují pouze chlor. Jejich nevýhodou je nutnost často kontrolovat pH ve vodě. Kombinované tablety také obsahují chlor, každopádně dokáží ještě vločkovat nečistoty a držet hladinu pH ve správných hodnotách.

Údržba bazénu

Ruční úprava bazénu by správně měla probíhat minimálně každý den. Pomocí síťky na čištění bazénu vylovíte v povrchu napadané listí, hmyz a větší nečistoty. Na nečistoty plovoucí po hladině rovněž existuje skimmer (závěsný či plovoucí), který je dokáže nasát a zadržet uvnitř. Usazeniny a nečistoty na dně bazénu čistíme pomocí vysavače.

Tagy:
1 Komentář
  1. Karla Pyšná 5 měsíců ago

    Po zimě je péče o bazén opravdu důležitá. Nedávno jsem provedla důkladné čištění a údržbu našeho bazénu po zimě, aby byla voda čistá. Letos to nebylo, tak náročné, jelikož v loni jsem si objednala firmu, která instaluje designové zastřešení bazénů. Tohle zastřešení mi pomáhá udržet bazén čistý a chráněný před padajícím listím.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account