Kdy 11. září 2021 – 22. září 2021

 
Unikátní výstava návštěvníky zavede do období času hojnosti a oslav podzimní sklizně, tak jak jej kdysi zažívali majitelé trojského zámku, ale i obyvatelé na hospodářských usedlostech zdejšího panství.
V expozicích naší zahrady budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do období podzimní sklizně plodů a hojnosti květů, které pod vedením floristy Slávka Rabušice a jeho kolegů naaranžují zahradníci a pracovníci z botanické zahrady a z českých hradů a zámků v rámci celostátního semináře aranžování květin.

Zahradu zaplaví tisíce květů a plodů v tradičních i nadčasových aranžmá, která vás přenesou nejen do života a času sklizně na panském dvoře, viničním domku nebo selské usedlosti, ale i přímo na venkovskou svatební hostinu či do hojně vyzdobené barokní kaple sv. Kláry, kde spatříte pompézní barokní kytice přesně tak, jako Klára Bernardina z Maltzanu, manželka tehdejšího majitele trojského panství nebo barokní malíři na přelomu 17. a 18. století. Současně vám představíme i volné techniky a některé další styly aranžování květin, zejména pak elegantní variace na umění Dálného východu – Číny a Japonska, všeobecně známé pod názvem ikebana, které jsou jedinečným završením této výstavy.

Přijďte si k nám užít živou krásu květů a sušených plodů v kontextu dějin aranžování květin a současných trendů ve floristice.

Venkovní expozice, otevírací doba 9.00–⁠19.00.

Provozovatel

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196
171 00 Praha 7
 Vstupné
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account