Historické centrum jihočeské Blatné ozdobí v sobotu 3. července obnovená výstava věnovaná královně květin. Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie s kaplí sv. Michaela a přilehlým ambitem, farní zahrady včetně vybraných interiérů a sklepení, ulice Na Příkopech, muzejní kobky a vinný sklípek Kaplanka.
Zde všude budete moci zhlédnout originálně pojaté aranže z růží, seznámíte se s historií této květiny, přiblížíme osobnost věhlasného pěstitele a šlechtitele Jana Böhma a spolu s tím budete moci nakoupit a občerstvit se na tematickém růžovém trhu s bohatým růžovým sortimentem. V pestrém doprovodném programu si najdou své děti i dospělí.

Výstava
Aranže živých květin v kostele Nanebevzetí Panny Marie, ambitu, kapli sv. Michaela, farní stodole, Kaplance a muzejních kobkách.

Přednášky
Přednášky budou situovány na hlavním pódiu umístěném v prostoru mezi Kaplankou a Hospůdkou U Bryndů. V dopoledních hodinách zde pohovoří historik Mgr. Petr Chlebec s Ing. Čestmírem Böhmem, zahradním architektem a prasynovcem Jana Böhma. Společně přiblíží osobnost a dílo jednoho z našich nejvýznamnějších šlechtitelů růží.

V hodinách odpoledních přijde na řadu prezentace Rosa klubu ČR. Posledním bodem přednáškového programu pak bude přednáška RNDr. Jiřího Žlebčíka na téma – Růže českých šlechtitelů. Pro tuto příležitost bude na pódiu instalována LED obrazovka, na které Vám Dr. Žlebčík obrazově představí vybrané exempláře růží zmíněných šlechtitelů.
Neváhejte kdo bydlí poblíž…růže je královna květin.:-D:-D

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account