Ostrovy a ostrůvky jsou oblíbenou dovolenkovou destinací lidí z celého světa. Však ne každý ostrov umí nabídnout tolik možností jako právě Tenerife. Letní sezóna ještě nenastala, ale na Kanárských ostrovech už i nyní nachytáte bronz. A nejen to, pokud zamíříte na Tenerife, nemine vás zábava a ani krásná příroda. Nechte se inspirovat.
 

Příroda na Tenerife
Tenerife je krásný zelený ostrov sopečného původu. Uprostřed celého území se nachází rozsáhlý přírodní park, kterému dominuje sopka El Teide. Na vrchol vede lanovka a existuje mnoho turistických okruhů, po kterých se dá vydat. Pokud však chcete podniknout exkurzi až ke kráteru, tak potřebujete speciální povolení. Dá se vyřídit přes internet. V březnu se na vrchu ještě drží sníh, takže pokud vás láká výlet na vrchol sopky počkejte si na léto. Nicméně, na jaře klidně můžete obdivovat krásu přírody a navštívit například park Masca, nebo se vydat po stopách historie do malebných vesniček. Nádherné je městečko Garachico s typickou architekturou. Ostrov je lemován krásnými plážemi s černým pískem. Sever ostrova je trochu chladnější než jih, takže i podle toho se dá orientovat, když se chcete už na jaře vykoupat v moři. Vodní i adrenalinové sporty jsou v nabídce také.
 

Zábava na Tenerife

Kromě opalování se na pláži či u bazénu hotelového komplexu existuje velké množství zajímavých aktivit, které tento ostrov nabízí. Pokud se na Tenerife vydáte, rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu aquaparku Siam park a zoologické zahrady Loro park. Tato místa posbírala několik mezinárodních ocenění. Siam park nabízí neuvěřitelné vodní atrakce. Místní tobogány jsou zárukou adrenalinu po celý den, ale najdou se tu i klidnější aktivity jak pro děti, tak i pro dospělé. Loro park není jen obyčejná zoo. Uvidíte zde úžasná vystoupení delfínů, kosatek, papoušků a lachtanů. Můžete pozorovat krmení pouze pár dní starých papoušků, či zavítat do světa medúz. Místní ošetřovatelé mají se zvířaty láskyplný vztah, což je vidět při představeních. Velký důraz se zde také klade na ochranu přírody. Dalším nezapomenutelným zážitkem, který Tenerife nabízí, je výlet na oceán. Uvidíte delfíny, velryby i mořské želvy, vykoupete se v zátoce a vychutnáte si tradiční jídlo paella spolu s osvěžující sangriou. Pokud byste ještě neměli dost moře, klidně se můžete vydat na expedici až na dno oceánu v ponorce. Při podmořském safari vám potápěči ukáží krmení ryb.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account