Týden poté, co jsme navštívili ZOO ve Dvoře Králové, když jsme viděli, jak zvířátka naší malou vnučku baví, jsme se vydali do té nám bližší, do Děčína.

Zde jsme byli naposledy před nějakými 15 lety, ten čas hrozně rychle utíká. Tyto dvě ZOO se nedají asi vůbec srovnávat, jsou diametrálně odlišné, nicméně ta „menší“ děčínská na nás udělala velmi dobrý dojem.

Asi i vzhledem k malinko chladnějšímu počasí a také k velikosti výběhů, byla až na výjimky všechna zvířátka vidět. A nejen to. Očividně je znát, že si za ta léta, co v ZOO žijí, na návštěvníky zvykla a tak byla i velmi přátelská, takřka kontaktní.

Takže krom medvědice, která se nenechala rušit ve svém ranním pospávání, jsme si mohli „popovídat“ s papoušky Ara, zcela zblízka jsme si prohlédli mravenečníky, jezevce, klokany, lišky. V životě jsem neviděla tak zvědavou veverku, jakou chovají právě v Děčíně. Ta se předváděla jak cvičená opička a nespustila oči z vnučky, tedy spíš z její svačiny, co kdyby náhodou kousínek upadl (no měla smůlu).

No a opičky, tak ty byly také skvělé včetně té nejmenší. Ač se to nezdá, nakonec jsme ve zdejší ZOO strávili rovné 3,5 hodiny času. Podařilo se nám jí díky mapce, kterou jsme si vyzvedli na pokladně projít opravdu celou.

Pro malé návštěvníky ZOO je možnost zapůjčení vozíku, v areálu se nachází několik dětských hřišť a koutků včetně relaxační louky. Je zde restaurace a automat na kávu a jiné nápoje.

Po zaplacení vstupného je následně v den návštěvy „hlavní“ ZOO zdarma přístupná i expozice Rajské ostrovy. Jedná se o oddělenou expozicí děčínské ZOO, kterou návštěvníci najdou v centru města Děčína (Teplická 19). Nabízí netradiční pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account