Využijte neopakovatelnou příležitost spatřit štědré zápujčky z Egyptského muzea v Káhiře, z Velkého egyptského muzea v Gíze, ale i z muzeí v Berlíně, Lipsku, Hannoveru, Heidelbergu, Hildesheimu a Frankfurtu nad Mohanem. Nyní jsou v Národním muzeu vystaveny poklady z doby 3. až 1. tisíciletí př.n.l., například unikátní královská socha panovníka Raneferefa, jednoho ze čtyř faraonů pohřbených v Abúsíru, nebo rozsáhlý soubor soch z hrobek princezny Šeretnebtej a písaře Nefera.

Zpráva o jejich objevení obletěla v roce 2012 celý svět!

 


 
Jako Sluneční králové jsou v egyptských dějinách označování panovníci 5.staroegytské dynastie a jsou neodmyslitelně spjati právě s lokalitou Abúsír, kde v průběhu jejich vlády vyrostlo královské pohřebiště se třemi pyramidami. Bohatou reliéfní výzdobu, vybavení, ale i běžný chod těchto pyramodovích komplexů je možno prozkoumat díky vystaveným předmětům, ale i za pomoci audiovizuálních materiálů.
 


 
Můžete se zde vydat cestou od prvních pohřbů v době sjednocení Egypta okolo roku 3000 př. n. l. přes období stavitelů pyramid, imperiálního rozmachu egyptského státu v době Nové říše až po období cizích nadvlád nad Egyptem v průběhu 1. tisíciletí př. n. l. Moderní audiovize umožní nahlédnout také do nevykradené hrobky velmože Iufay, která byla nalezena 18 metrů pod zemským povrchem.

Budete si zde připadat jako skuteční archeologové.

 

 

Tato výstava je otevřena od 31.8. 2020 do 7.2.2021. Já jsem jí byla navštívit hned první zářijový den a byla jsem nadšená, i přes to, že vstup je možný pouze se zakrytými ústy a nosem rouškou.

 

 

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account