Toto místo nedaleko našeho bydliště jsme objevili teprve loni, když jsem se dočetla v místním tisku, že na zahradě se stále pracuje a každoročně se zde objevují další nové exponáty, bylo jen otázkou času, kdy se sem opětovně vypravíme.

A zprávy nelhaly, zahrada je opět bohatší o další skleněné unikáty, oproti loňsku přibyly i nové lavičky a dokonce jsme objevili i novou možnost pro zájemce o ubytování. K němu slouží malý dřevěný domeček (maringotka), krásně upravený, který sousedí přímo s touto naprosto jedinečnou zahradou.

Součástí sklářského areálu v Kunraticích u Cvikova není jen tato zahrada, ale i tradiční huť, kde může návštěvník pozorovat práci mistrů ruční výroby z opravdu minimální vzdálenosti, případně si ji na požádání a za poplatek vyzkoušet, ale také brusírna, kde se výrobky opracovávají opět tradičními metodami, dále prodejní galerie moderního skla. Zatímco práci sklářů je možné obdivovat v pracovních dnech a příslušných otevíracích hodinách, zahrada je přístupná bez omezení.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account