125

 V obci Strašín se nachází penzion Splněný sen, ve kterém jsme byli na Šumavě ubytovaní. 
Je to malá obec s dlouhou historií, první písemná zmínka pochází z roku 1254.  Strašín rozhodně stojí za to, abyste si sem udělali alespoň výlet. 
Ke Kostelu Narození Panny Marie, na který jsme ze hřiště každý večer  koukali, jsme se zašli podívat až těsně před naším odjezdem zpět domů. Jedná se o původně románský kostel ze 13 stol., který byl nejspíše roku 1443 přestavěn do gotické podoby. V letech 1736 – 1740 byl zbarokizován do podoby, která se zachovala dodnes.. Významným poutním místem je od roku 1433, kdy byla kostelu věnována dřevěná zlacená socha Panny Marie. Jedna ze zdejších legend vypráví o jejím zjevení se synáčkem za kostelem. Na znamení svého zjevení vytvořila ve skále důlek, ze kterého vytryskla voda. Vedle “skal” byla postavena kaplička, u které je silné energetické místo. 
Tolik asi z dostupných pramenů. A o naší návštěvě ? Byla neděle dopoledne. Auto jsme nechali zdarma zaparkované u hasičské stanice a vyrazili pěšky – jen malý kousek pěšky, mírným stoupáním. 
Obešli jsme kostel ze všech stran a vešli dovnitř. Měli jsme štěstí, právě  u vchodu jsme narazili na pana faráře, kterého jsme se zeptali, kde je ten zázračný důlek vytvořený Pannou Marií. Pan farář nám jej šel nejen ochotně ukázat, ale ještě nám povídal o tom, jak důlek vznikl a že záhadou je, že tato nejmenší studánka světa – důlek s vodou, nikdy nevysychá. Jako zajímavost sdělil, že když tam před lety (možná  loni) zrovna v době extrémního sucha přijeli zástupci farnosti z Moravy, očekávali, že studánka bude vyschlá, ale nebyla ! Od jiné paní jsme také slyšeli, že si máme na “skalisko” stoupnout čelem k obrázku Panny Marie a něco si přát. Že by se nám to mělo vyplnit. Tak schválně 🙂
 
Více fotek: https://nasetipynavylety.blogspot.com/2020/09/strasin.html

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account