124

Muzeum hraček v Rychnově bylo v podstatě jediné, co jsme během naší dovolené v tomto kraji stihli navštívit. Prohlídku zámku a dalších zajímavostí jsme si nechali na příští rok, kdy bychom se do této lokality ještě rádi vrátili.

Muzeum hraček je v budově bývalé radnice na rychnovském Starém náměstí. Expozice ve třech místnostech se postupně rozšiřuje. My měli štěstí, v době naší návštěvy v muzeum nikdo jiný nebyl a tak se nám pan průvodce mohl a také věnoval na maximum. A nutno říci, že jeho povídání bylo opravdu velmi zajímavé.

Nejprve jsme si prohlédli koutek, který je zde věnován Magdaleně Dobromile Rettigové, která v této budově žila v letech 1824 – 1834 a zde také dopsala svoji proslulou kuchařku.

Pak již přišel čas na samotnou výstavu hraček. A že jich je zde k vidění. Historické panenky, mezi nimi i 120 centimetrů vysoká panenka vyrobená kolem roku 1890. Kočárky, pokojíčky, domečky…Pro chlapce cínoví vojáčci, historický vláček, plechová autíčka, unikátní stavebnice, ale i několik loutkových divadélek, se kterými si hrály děti před více jak sto lety. 

Pro všechny, kdo se chce na chvíli přenést do doby “šťastného dětství” našich (pra)předků mohu návštěvu tohoto muzea jen a jen doporučit, opravdu stojí za to!

Sice od 15. září je muzeum oficiálně zavřené a otevře své brány zase na jaře, jak je psáno na jeho stránkách:

celoročně je možno kdykoliv dojednat návštěvu – stačí zavolat na tel. číslo 732 781 228 nebo 603 193 122 popř. napsat e-mail na internetovou adresu miroslavapech@seznam.cz.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account