Toto místo jsme objevili v loňském létě jen díky geocachingu. Nikdy předtím jsme o rozhledně tohoto jména neslyšeli. O to větší bylo naše překvapení, jak je zde krásně, taková příjemná procházka a těch lučních květin všude kolem.

Rozhledna je vysoká 19 m, krytá vyhlídka se nachází v 15 m nad zemí.  Slavnostně byla otevřena 9. září 2006 spolu s otevřením venkovské expozice v obci Kadlín. Je součástí naučné stezky Hradišť a také projektu nazvaného 7 kadlínských zastavení. Rozhledna byla postavena na nevýrazném vrchu Hradišť, ve výšce 314 m n. m.

Z ochozu je krásný výhled na okolní krajinu, můžete vidět horu Říp, Milešovku, Vrátenskou horu, Kokořínsko, Bezděz, Ještěd a za dobré viditelnosti i vrcholky Krkonoš.

Zajímavostí je, že jedním ze základních kamenů je např. opál z Tuniska, který přivezl sám Emil Holub. Celkem bylo na místo dovezeno kolem dvou stovek základních kamenů, ty byly následně očíslování a jejich „dárci“ byli později uvedeni na informačním panelu před rozhlednou.

Budete-li mít někdy cestu kolem, nezapomeňte se přijít podívat a rozhlédnout do kraje.

Za prohlídku stojí také venkovská expozice v obci Kadlín, která nás seznámí s prací venkovského kováře, selskou technikou, pak je zde také expozice motyček a polních plodin.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account