Rozhledna Černá studnice
 
leží na 869 m.n.m vysokém vrcholu a je viditelný téměř z celých Jizerských hor a širokého okolí. Projektem byl roku 1885 pověřen architekt Robert Hemmrich a samotnou stavbou stavitel Corazza. Náročná stavba celého horského komplexu trvala zhruba jeden rok. Obdivuhodnou se jeví i skutečnost, že na 160 centimetrů silné zdi použil stavitel Corazza až tři tuny těžké žulové kvádry.
 

Černá Studnice patří svými 26 metry k nejvyšším jizerskohorským kamenným rozhlednám vůbec. Na její vrchol vede celkem 91 schodů a prosklenými dveřmi vystoupíte postupně do čtyřech ochozů, ze kterých je impozantní výhled. Rozhledna nabízí kruhový výhled na okolní vrcholky Jizerských hor s mnoha rozhlednami (Královka, Tanvaldský Špičák, Bramberk), dále také na JeštědRalskoKozákov, hrad Trosky, hrad Bezděz a Sněžku, s ostatními krkonošskými vrcholy.

Na začátku léta v roce 2020 bylo hned pod rozhlednou otevřeno nové dětské hřiště. To nabízí nabízí plno zajímavých hracích prvků. Věže, prolézačky. houpačky, trampolínu pískoviště, hrazdu, horolezecké kameny, minizoo s Alpakami a mnohé další.

O hladové žaludky návštěvníků se pak postará místní restaurace.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account