Archeopark v Prášilech na Klatovsku opakovaně zničil požár. Sdružení Keltoi, které Archeopark Prášily provozuje, by se chtělo pokusit o obnovu stavby.
V roce 2017 došlo vinou neznámého žháře ke zničení skanzenu ohněm. Pro sdružení Keltoi, které archeopark vybudovalo, byl útok zničující – nejenže požár zničil vzácnou stavbu, ale bude nejspíše znamenat i konec archeoparku. Prášilští zastupitelé ho totiž na místě, kde stojí (u čističky vod), už nechtějí. Případný další požár by mohl ohrozit právě čistírnu odpadních vod. Sdružení přesto doufá, že se podaří viníka vypátrat a znovu skanzen (byť jinde) vybudovat.

Prášilský skanzen ukazoval, jak se žilo v Česku před dvěma tisíci lety. Byly v něm rekonstrukce skutečných nálezů, pořádaly se programy “Jak žili Keltové” a bylo možné si vyzkoušet keltská řemesla. Keltové, tajemný národ žijící na území Čech od 6. do 1. st. př. n. l., zanechal velké množství pozůstatků z bronzu, železa, skla, … na našem území je mnoho keltských měst, vesnic či osad nebo kultovních míst. To vše se sdružení Keltoi snaží oživit, provést rekonstrukce jejich života a ukázat je návštěvníkům akcí nebo přímo v rekonstrukci keltské vesničky.

V Archeoparku  Prášily bývala největší rekonstrukce keltské vstupní brány ve střední Evropě, postavena podle nálezu z oppida Nevězíce. Raritou byla i konstrukce jediného panského domu Keltů v Česku.

…………………………………………………………………………………………………………………..
Co vede některé jedince ničit práci druhých? Vztek, závist, nemoc? Od všeho něco si myslím. Názorný příklad posledních dnů…zmetek se kterým cloumal vztek polije kyselinou ženu a zavraždí další mámu možná už i babičku rodině. Zapálený kostel v Gutech kdy se mstí za nemoc mladý kluk. Kdyby každý kdo je nemocen či se mu stalo příkoří, vraždil, zapaloval a ničil…nemohl by člověk s klidem vystrčit hlavu ze dveří. Zákony České republiky jsou velmi mírné si myslím. Nechápu když někdo dostane 10 let a v polovině trestu je propuštěn. Dostal si trest, musíš si ho odpykat. Asi nemá cenu dál nad tím hloubat.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account