Sama se vydala na pěší cestu ze Zlína do Banátu, odkud pak pokračovala přes Balkán do Istanbulu. O rok později se pak rozhodla pokořit ještě delší a náročnější trasu: od Černého moře v Gruzii přes Kavkaz ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. Tato výzva trvala sedm měsíců a její průběh se Viktorka Hlaváčková rozhodla zaznamenat do knižní podoby. Na konci minulého roku tak vyšla v nakladatelství BWT Books její prvotina s názvem Hory a nekonečno. 
Dobrodruhem odjakživa
Zažila cestování do Itálie v přestrojení za muže či se vydala po řece na nafukovacím lehátku. Viktorka Hlaváčková navíc myslí i na druhé, a tak se účastnila několika dobrovolnických projektů na organických farmách, v uprchlických táborech nebo se podílela na značkování turistických tras. Mezi její největší dosavadní dobrodružství ale patří právě pěší cesta přes Kavkaz. Zážitky, radosti, strasti i výzvy z náročného sedmiměsíčního treku, na který by mnoho z nás nemělo odvahu, sepsala do své knižní prvotiny s názvem Hory a nekonečno. 
Fotí, natáčí a testuje vybavení
Na svých cestách si plní sny. Ačkoliv je absolvuje sama, což kromě značné míry osamělosti znamená i nutnost spolehnout se výhradně sama na sebe, celý trek si užívá. Dokáže být se svými myšlenkami a chvíle s čistou hlavou jsou pro ni vítané. Vše, co během cesty potřebuje, si přitom nese na zádech: kromě oblečení to znamená, že má neustále při sobě i přístřešek na spaní i dostatečnou zásobu jídla a pití. 
Díky tomu si Viktorka Hlaváčková dává záležet na kvalitě svého vybavení, a tak mimo jiné testuje outdoorové a trackové vybavení. Na svou několikaměsíční cestu si dokáže sbalit do batohu o hmotnosti pouhých sedm kilogramů. Své zážitky dokumentuje pomocí fotografií a videí. Kromě knížky tak dává vzniknout i dvěma filmům zobrazující její putování. 
Za zážitky po svých
Viktorka miluje cestování pěšky a nikdy za svými dobrodružstvími nelétá. Jen chůzí dle jejího názoru dokáže získat ty nejlepší zážitky a poznat lidi, na které by jinak nenatrefila. Cesta letadlem by pro ni znamenala téměř nulové dobrodružství. Dalším typickým rysem jejího putování je snaha žít nízkonákladově. Na některých svých cestách si vystačila s pouhým jedním eurem na den. Ačkoliv, jak sama upozorňuje, v horách je to někdy těžší, a to především kvůli vyššímu výdeji, který si žádá řádné energetické doplnění.  
Svoboda a volnost
Své cesty nemá nikdy dopodrobna naplánované, určujícím je pro ni pouze začátek a konec. Právě ona svoboda, kdy může kdykoliv uhnout z trasy, začít pást ovce, strávit několik dní mezi místními nebo jen prozkoumat okolí, Viktorku na cestování baví nejvíce. Plánování tedy na jejích cestách nehraje až tak velkou roli. 
Kniha vznikla i díky fanouškům
Své zážitky, zkušenosti a dojmy z celého putování nejen po Kavkazu najdete ve Viktorčině knížce. Zásluhy na jejím vzniku mají mimo jiné i fanoušci Viktorky, kteří její vydání podpořili na crowdfundingovém serveru HitHit. Knihu Hory a nekonečno můžete koupit na stránkách nakladatelství BWTbooks.cz a u všech dobrých knihkupců. 
Knihu Hory a nekonečno lze koupit na e-shopu BWT Books za 300 Kč.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account