V Bělé pod Bezdězem u náměstí se snažíme zastavit alespoň 2x do roka. Nemůžeme se totiž nabažit zdejší květinové výzdoby, díky které centrum města skutečně rozkvetlo.

Celou plochu Masarykova náměstí v Bělé pod Bezdězem zabírá rozsáhlý park, založený na konci 19. století profesory a žáky lesnické školy, která tehdy sídlila v nedalekém zámku. Dodnes v něm nalezneme řadu vzácných dřevin. Park se rozkládá na místě původního tržiště a svou rozlohou (více než 2,5 hektaru) patří k největším náměstím v Čechách.

V parku se nachází i řada památek: barokní kašna, barokní mariánský sloup, pamětní deska věnovaná Karlu Hynku Máchovi (původně umístěná na hradě Bezděz), pomník Dr. Emanuela Purkyně, meteorologický stánek, hudební pavilon, vodní fontána a pomník “Na stráž” od významného českého sochaře Josefa Mařatky.

Park je v podstatě arboretem – nalezneme zde řadu vzácných stromů a rostlin s popiskami. Část parku je upravena jako japonská zahrada. Během roku se zde koná řada kulturních a zábavních akcí.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account