Původní kaple byla na Kostelním vrchu postavena již v roce 1820, ale roku 1864 vyhořela. Znovu postavena byla v roce 1867.

Mezníkem v historii křížové cesty byl rok 1929. V tomto roce, v neděli 11. srpna, byl slavnostně vysvěcen nový zvon kalvárské kaple. O jeho získání se významně zasloužil zdejší truhlářský mistr Richard Zimmer, když vedl jako předseda komitétu pro zvon předběžné a prováděcí práce. Zvon, který vyrobila chomutovská firma Richard Herold, je 35 cm vysoký s průměrem 46 cm, váží 56 kg a nese nápis: Zvon kalvárské kaple věnovaný německým obyvatelstvem – Hodkovice 1929. Sbírka na jeho pořízení vynesla částku 7000 korun. Z této částky bylo za zvon zaplaceno 2130 korun, dále byly zaplaceny opravy kaple a lustru. Byly pořízeny nové obrazy od Josefa Ulricha z Radoňovic pro jednotlivá zastavení křížové cesty i koberce do kaple. Později však Křížová cesta přestala být udržována a začala chátrat.

V padesátých letech byly zničeny obrazy zastavení a později i střechy kapliček a vrcholové kaple. Koncem minulého století zahájila Hodkovická nadace obnovu Křížové cesty a v roce 2000 proběhlo za přítomnosti biskupa slavnostní vysvěcení této památky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account