Návštěva Nového Světa: Průvodce po jednom z nejkrásnějších míst Prahy

Tak jsem minulý týden splnila další přání mé kamarádky Afrodity a při příležitosti její opravdu krátké návštěvy Prahy jsem ji vzala na Nový Svět. Místo, které dosud znala jen z fotek, místo o kterém často mluvila a přála si jej navštívit.
A protože je to místo opravdu téměř magické, rozhodla jsem se podělit o ten zážitek i s Vámi. *wine*

Malebný Nový Svět leží pod Pražským Hradem a je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Praze. Je skrčený pod mohutnými hradbami a stranou veškerého ruchu. Jako by se tady zastavil čas.
Většina Pražáků určitě tenhle kout zná, ale kdyby se sem chtěli podívat i ti mimopražští, pak stačí dojet tramvají č. 22 z Malostranského náměstí na zastávku Pohořelec, dojít na Loretánské náměstí a odsud už romantickou Černínskou uličkou. Když jí sejdete dolů, nebudete věřit vlastním očím. Stanete tváří v tvář skutečné roubence – dnes je to romantický hotýlek. Ale rozhodně v Praze člověk nic takového nečeká. 😉

Při procházce jsme nemohly odolat a nezajít do kouzelné stejnojmenné kavárny Nový Svět. Měly jsme štěstí a seděly na terásce nad zahradou a koukaly do zeleně a popíjely fantastickou kávu a domácí limonády. Chtěla jsem ochutnat i koláč, ale většina už byla snědena a čerstvě upečený jablečno-rebarborový ještě musel vychladnout. Prostě jako doma u babičky. Takže bez koláče, ale spokojené jsme pokračovaly dál.Po dobré kávičce jsme ještě prošly celým Novým Světem (není to dlouhá trasa) a v 8 večer usedly do 10.řady letní scény Divadla Ungelt na Novém Světě a užily si parádní činohru uprostřed téhle nádherné scenénie. Nevadila nám ani krátká průtrž mračen. Byla to celkem poetika sledovat divadelní představení v pláštěnkách.

Zbytek snímků už najdete v příloze a pokud se chcete dozvědět o této krásné části Prahy více, koukněte sem – http://bydleni.idnes.cz/novy-svet-praha-0ir-/dum_osobnosti.aspx?c=A150519_175403_dum_osobnosti_web. Vůbec jsem netušila, co zajímavých lidí tady žilo.
Cesta zpět přes noční Pražský Hrad a Karlův Most taky neměla chybu!
*heart* Prahu!

Zdroj: Petra Horníková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account