Radost uděláte pod svým vánočním stromečkem. A k tomu můžete udělat radost i v Himálaji. Tibetským dětem, seniorům nebo nomádům. Záleží, koho si vyberete.
Charitativní Shop ProTibet funguje pod záštitou neziskové organizace MOST ProTibet, kde můžete podpořit tibetské komunity, vzdělání dětí, lékařskou péči seniorů nebo tradiční život nomádů. Oblíbeným vánočním dárkem jsou darovací certifikáty, které představují jednorázovou formu podpory konkrétních komunit. Do certifikátu si můžete vepsat vlastní věnování a darovat jej své rodině nebo kamarádovi. Tímto dárkem uděláte radost obdarovaným nejen u vás doma, ale hlavně v dalekém Himálaji.
Školy jsou pro většinu nomádů i vesničanů příliš vzdálené, navíc mnoho rodin nechce dávat své děti do čínských základních škol. Vzdělání je však klíčem k tomu, aby měly děti šanci do budoucna. V projektu Škola ProTibet podporuje organizace MOST ProTibet školy v Tibetu a Indii, k tomu se jí podařilo postavit i školu pro nomádské děti ve výšce nad 4 000 metrů nad mořem. Děti se naučí psát a budou si moci psaní i procvičovat. Můžete děti podpořit nákupem školních pomůcek a zároveň přispět na zajištění platů pro místní tibetské učitele.
MOST ProTibet podporuje i lékařskou péči pro děti. Když mají horečku, bolí je zuby nebo špatně vidí, děti v odlehlých oblastech nemohou zajít k doktorovi. V rámci lékařských projektů pomáhá organizace zajistit preventivní lékařská vyšetření tibetských dětí s podezřením na onemocnění žloutenkou, tuberkulózou a s problémy s očima a ušima.
MOST ProTibet se zaměřuje také na péči o tibetské seniory s pohybovými omezeními, podporuje je zajištěním kolečkových křesel, berlí i dalších potřebných zdravotních pomůcek. Tyto babičky a dědečkové žijí v odlehlých himálajských vesnicích či v domovech pro seniory v severní Indii a často nemají rodiny, které by se o ně postaraly.
Darujte dárek, který lidé skutečně potřebují. Lékařské vyšetření, učebnice, zdravotní pomůcky nebo živá koza pomůže zlepšit životní podmínky tibetských dětí, seniorů, mnichů a mnišek a nomádů z Himálaje. Jedním dárkem uděláte radost hned dvakrát. Pomůžete potřebným v Himálaji a k nákupu obdržíte certifikát, který můžete věnovat jako netradiční dárek. Podívejte se na shop.protibet.cz. Děkujeme za Vaši podporu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account