Bylo krásné počasí a my se vydali do chodského města- Domažlice. I když jsme zde už byli, takto krásně ještě nebylo.Prošli jsme náměstí, podloubí, uličky a krámky. Nesmělo chybět Infocentru, kde jsme zakoupili magnetky pro Helenku.
Domažlice je město v Plzeňském kraji a tradiční centrum Chodska, 47 km jihozápadně od Plzně a 10 km od německých hranic na řece Zubřina. Žije zde 11056 obyvatel. Sestávají z vlastního města, čtyř předměstí a vsi Havlovice. Historické centrum města je městskou památkovou rezervací.
Když se řekne Chodsko, kdekomu se vybaví pověst o Kozinovi, který se postavil zvůli vrchnosti, pestře malované hrnky a talíře, Jindřich Šimon Baar,..

Pohraniční a kdysi též královské město Domažlice se sousedním Chodskem patří k turisticky nejatraktivnějším místěm západních Čech. Bohatou historii kraje zde působivě dotváří klidná a průmyslem nedotčená krajina Českého lesa. Regionem dnes, stejně jako v dávné minulosti, prochází důležitá mezinárodní komunikace, která po staletí spojuje území Bavorska s českým vnitrozemím.

Tagy:
1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Pěkné místo v naší republice 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account