Moji nejmilejší, čas nám běží svůj maratón a já se dostávám do okamžiku, kdy si říkám, že rychleji už snad ani plynout nemůže. Opět tedy usedám ve svém jindy příjemně chladivém hradě, který se mi nyní a obzvláště pak poslední dny stává téměř černou kuchyní, neboť je v něm horko jako nikdy. A tak usedám ke stolu až nyní a beru do rukou karty. I tentokráte k nám promlouvají kouzelní jednorožci prostřednictvím jejich orákula a udávají tak jakousi vizi, řád a v neposlední řadě i poslednímu červencovému týdnu určitou podobu. Inu, pojďme na to.

POLARITA – PROSPERITA – PROUD

Tedy tři slova, jež mají stejného jmenovatele, a to první písmeno, tedy “P”.  Vskutku zajímavé načasování i spojení v podobě tohoto poselství, kterého se nám dostalo. Neboť hned karta “Polarita” je nejen jakýmsi varováním toho, jak důležité je poznat i stinnou stranu bytí, ale také uvědomění si, že nic není černobílé a vše hraje tolika barvami, až oči přecházejí. Někdy je třeba skousnout i to, že se věci, situace a naše životy neodvíjejí směrem, kterým si tolik přejeme, nýbrž směrem, který nám dává lekce, poučení i poznání a my se tak stáváme silnějšími. Zkusme tedy nechat vše tak nějak plynout přirozeně a nezasahujme, důvěřujme božskému načasování a tajemství Universa.

Foto: se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Prosperita skýtá mnoho podob a zatímco pro někoho je to změna zaměstnání či kupříkladu povýšení, pro jiného je to něco, co se může týkat třeba přílivu hojnosti v podobě financí a finančního ohodnocení. A protože opakování je matkou moudrosti, opět zopakuji již v minulosti vyřčená slova. Hojnost, stejně jako prosperita mají nespočet podobenství, avšak i ony mají společného jmenovatele a tím je rovnováha, tedy dávání a přijímání. Proto je tedy třeba k oné prosperitě přistupovat s vděčností, neboť nic není samozřejmé a hojnost už vůbec ne. Hlídejme si tok financí, tok prosperity a buďme opatrní. Vyplatí se nám to.

Netlač řeku, teče sama

Další úžasná, moudrá a především pak pravdivá slova, protkaná životní moudrostí a zkušeností. Pokud si myslíte, že tomu tak není a jsou to jen prázdná slova, pak vás chci ujistit, že tomu tak rozhodně není. Leč je třeba zachovat si svoji autenticitu, zároveň je také třeba mít na mysli, že jít s davem po proudu se může v mnoha případech vyplatit. Není totiž vždy výhrou jít proti proudu a na to je potřeba myslet. Mít nad vším kontrolu? To je čiré bláznovství a než se nadějeme, život nám proteče mezi prsty. Zapojme tedy rozum, naslouchejme a ve svých krocích rozhodně nejednejme unáhleně, neb místo progrese může snadno dojít ke stagnaci, a to rozhodně není na naší životní pouti žádáno.

A rada na závěr?

Tu úžasně za mě vystihla Louise Hay. Je čas se vzdát očekávání, důvěřovat a nechat vše plynout. Koneckonců, i tady se nám ony tři “P” úžasně prolínají, nemyslíte? 🙏🏻

Opatrujte se mi, moji nejmilejší, buďte na sebe opatrní a ať se vám daří ve všem, nač pomyslíte.

S úctou vaše Miriam, Mia ❤️

 

Foto: Shutterstock a se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Tagy:
5 Komentářů
 1. EsterNováková 7 měsíců ago

  Tak to máte naprostou pravdu že nechat věci plynout je někdy lepší, ale v případě takového newborn foceni praha to není opravdu jednoduché. Člověk chce zachytit ten moment v nejlepší možnou dobu a na takové věci se prostě nedá čekat desítky dní, to chcete mít co nejdříve.

 2. EsterNováková 7 měsíců ago

  Nechte plynout i lodě které si pak půjčíte v https://www.pujcovna-lodi.com/vodacke-trasy-vltava/ půjčovně lodí Vltava, protože je to lepší než se nechat unášet s velkou silou v rukou přenášenou do pádel. Já jsem takto vychovávaná abych se moc nestresovala a raději do ničeho ani nezasahovala, víme?

 3. Romana Mlynářová 7 měsíců ago

  Děkuji za moudré rady, přeji hezké letní dny.

 4. HelenaSvatková 7 měsíců ago

  Netlač řeku, teče sama, velmi moudré motto o životě.

 5. Lenka Hudečková 7 měsíců ago

  Krásné povídání, děkujeme.. a Netlač řeku, teče sama, to jsem ještě neslyšela, ale moc se mi to líbí…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account