Tento měsíc bude obzvláště magický. Proč? Čeká nás už druhý úplněk v říjnu, tedy Modrý Měsíc. Ten první úplněk jsme si mohli vychutnat hned 1. října a ovládl ho Beran. V sobotu 31. října tu máme druhý. Chcete zjistit, co to znamená? Pak čtěte dál. V dnešním článku se dozvíte právě o „Modrém měsíci“, ale i o samotném sobotním úplňku v Býku.

Modrý měsíc – Modrý úplněk

Možná vás napadlo, proč se tomuto úkazu říká zrovna Modrý Měsíc. Je to proto, že ho tak označila NASA, když v roce 1883 bouchla sopka Krakatoe. Prach a popel byl tak viditelný, že se i Měsíc zdál být namodralý. Označení z angličtiny „Blue Moon“ se tedy rychle chytlo. Někde se můžete setkat i s ne tak magickým názvem, a to „Harvest Moon“ (Měsíc sklizně). Uvidíme tedy skutečně modře zabarvenou Lunu? S největší pravděpodobností ne, pokud nepřijde opět nějaká katastrofa, ale tu si raději všichni odpustíme. Měsíc bude normálně bílý až našedlý.

Jde o opravdu tak zvláštní jev?
Asi ani ne. Úplněk 13x za rok se opakuje asi po dvou až třech letech. V každém století je tedy zhruba 40x. Možná nevíte, že v angličtině se používá sousloví „Once in a blue moon“ (jednou za Modrý Měsíc), což má u nás ekvivalent „Jednou za uherský rok“. Na další magický Modrý Měsíc si tedy počkáme až do srpna roku 2023. Zajímavostí také je, že existuje i „Black Moon“ (Černý Měsíc). To jsou pro změnu dvě novoluní v jednom měsíci. V loňském roce tu byl Černý Měsíc v srpnu. Na ten nejbližší další si počkáme do dubna 2022.

V čem je jiný Modrý Měsíc oproti normálnímu úplňku
Modrý měsíc je kouzelnější a magičtější. Je tomu tak proto, že ještě zesiluje naše přirozené schopnosti a vlastnosti. Zároveň dokáže být nápomocen snadněji odstranit a vyčistit to negativní v našich životech. A k posílení toho příjemného, dobrého a pozitivního, vám také rád pomůže. Na nic netlačte, nelpěte na ničem a dovolte si jen tak být a plout. Alespoň na chvíli. Uvidíte sami, že se mnoho věcí jakoby vyřešení samo, bez vašeho přílišného snažení. Nemusíte mít stále vše pod kontrolou. 

Halloween a magická noc za svitu Modrého Měsíce

dusicky, svatek vsech mrtvych, svatek svatych, Samhein

Určitě se nemusíte bát, že byste se v rámci oslav tohoto svátku proměnili ve vlkodlaky nebo jiná, podobná stvoření. Oslavy Halloweenu úplněk určitě podpoří v plné parádě, takže vše bude působit ještě více strašidelněji. Ale to je asi vše. Pokud jste citlivější na úplňky, tak s největší pravděpodobností budete na tom stejně jako při jakémkoliv jiném. V našich končinách stejně spíše uznáváme „Památku zesnulých- dušičky“. Ať je jde o Halloween nebo Dušičky, obojí vzniklo z pohanského svátku Samhaine (nebo také Samain). Ten byl pro naše předky obzvlášť důležitý, protože byl třetím a zároveň posledním svátkem sklizně v roce. Patří mezi nejtajemnější svátky. Pomyslná hranice mezi světem živých a mrtvých je na krátký čas téměř nezřetelná.

Modrý Měsíc v Býku na vlně hýčkání
V sobotu 31. října několik minut před čtvrtou odpoledne se tedy můžeme nechat hýčkat úplňkem v zemním Býku. Buďte vděčni za vše, co již máte a čeho se vám dostalo. Klidně si připravte nějakou oslavu. Nemusí jít zrovna o Halloween. Domácí prostředí s rodinou a vůně čerstvě upečeného chleba nebo koláče vašim smyslům dodá možná mnohem více. Každý se v této prapodivné době potřebuje zklidnit, uzemnit a ujistit, že je vše tak, jak má být. Dopřejte péči a lásku sobě i svým blízkým. Snadno se tak vyčistí vztahy a stabilita je přesně tím, co každý z nás nyní potřebuje.

Vychutnávání si života a zklidnění

pohoda, zklidneni, hyckani

Jen pro zajímavost- tento úplněk mezi nejmenší, v tomto století je 11. nejmenším. Naopak letošní největší byl před půl rokem. I když je malý, tak se sebou ponese velmi výrazné zklidnění. Nechte se o pečovávat a hýčkat, vaše tělo se vám za to bohatě odvděčí. A s tím jde ruku v ruce i vychutnávání si života jako takového. Býk je gurmán a umí si vše krásně zařídit. Takže i vy jezte pomaleji, více se zaměřujte na to pěkné kolem vás a užívejte si přítomný okamžik, ať už o samotě, v kruhu rodiny nebo v ložnici. Právě vztahy se krásně upevní a zharmonizují, partnerské násobně. Pokud se mezi partnery objeví něco, co bylo ukryto, nelekejte se. Je ten správný čas vše posunout dál, ke spokojenosti obou stran.

Hojnost, prosperita a stabilita

hojnost a prosperita za modreho mesice vuplnku

Úplněk v Býku sice téměř slibuje prosperitu a hojnost, buďte však opatrní a zbytečně neriskujte. Zkuste pozorovat, jak to kolem úplňku budete mít. Máte vy neustále někomu platit nebo naopak budou chodit platby vám? Z toho krásně vydedukujete, jak s finanční hojností máte vy osobně. Pokud budete na straně příjemců, gratuluji, jste na dobré cestě. Bude-li to naopak, zamyslete se, jak to změnit. Častokrát totiž děláme práci, která nás již dávno nebaví a nenaplňuje, nebo jsme se jinak zamotali do nekonečného kolotoče věčně prázdné peněženky. Mrkněte po jiných možnostech a příležitostech. Někdy fakt stačí málo k proměně zažitých, nefunkčních vzorců.

Křeček v kleci už ne!
Připadáte si také někdy jako křeček v kleci? Pořád se honíte, staráte a výsledek se nijak nemění? Modrý Měsíc v Býku vám pomůže. Jak? Velmi jednoduše si v těchto dnech uvědomíte, co je pro vás skutečně důležité, co jsou vaše priority, kam se chcete posunout, jak žít a se chcete cítit. 

prevzit oteze sveho zivota, ovladnout svuj zivotJen vy sami jste strůjci svého života, tak pevně převezměte otěže a vydejte se směrem, který bude pro vás ten správný. Uvědomte si také svou vlastní hodnotu, přestaňte se podceňovat a shazovat své úspěchy. Nevyplatí se ani porovnávání se s druhými. Každý jsme jiný, jedinečný a žijeme svůj vlastní příběh, ve kterém jsme zároveň hlavními hrdiny, scénáristy i režiséry. Jaká bude další epizoda? To záleží jen na vás.

S láskou vaše čarodějka Dana Chara
P.S.: Nezdá se to, ale vánoce už se docela blíží. Na sociálních sítích vám dávám i tipy na dárky a další rady, jak si zachovat klid i v této době. Hledejte „Magie šťastného života“.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account