Móda pro družičky ušla dlouhou cestu. Pryč jsou doby, kdy nevěsty dávaly přednost tomu, abych jejich družičky měly všechny stejné šaty. Nebudeme si totiž nic nalhávat najít partu kamarádek, kterým padne jedna barva a střih je jako hledat jehlu v kupce sena. A právě díky tomu se stal trend různých typů šatů pro družičky tak populární a stále více nevěst ho vyhledává. Tento módní trend totiž umožňuje každé ženě zvýraznit právě ty přednosti, které na sobě miluje, a vybrat si šaty, ve kterých se bude cítit skvěle. 

S různými střihy a barvami ale vznikají pro nevěsty nové výzvy: jaké odstíny, materiály, délky a vzory mezi s sebou kombinovat? Nebudeme si nic nalhávat, balancujeme tu na velice tenké lávce mezi dokonalostí a naprostým fiaskem. Proto jsme pro vás sepsali jednoduchý manuál, který všechny nevěsty a jejich družičky navede na správnou cestu.

4 styly šatů pro družičky, jež každé nevěstě zaručí úspěch

Foto: Pinterest / KT Merry

Stejný styl šatů v různých barvách

Pokud jste našly jeden střih šatů, který padne všem družičkám, vyhrály jste v loterii, a směle se můžete pustit do výběru barev a délek. Módní trendy vám jdou naproti! Vezměte v úvahu barevné ladění celé svatby a zvolte šaty v různých odstínech i délkách. Skvěle vypadá kombinace dvou nebo tří pastelových tónů. Experimentovat můžete i v délkách a nechat družičkám upravit šaty na míru od midi délky až po maxi. 

Tip od profesionálů:

Důležité je se ujistit, že jste jako nevěsta vybrala správný mix délek a siluet. V opačném případě mohou svatební fotografie vypadat trochu nevyváženě.

Foto: Pinterest / Wedding Invites Paper
Foto: Pinterest / Kristen Booth
Foto: Pinterest / Rocky Mountain Bride
Foto: Pinterest / Hugo Coelho

Stejná barva šatů v různých stylech

Ideální řešení pro každou nevěstu, která chce respektovat krásu a osobnosti všech svých družiček. Každá dívka si tak může vybrat přesně ten styl, ve kterém se cítí nejlépe – až už jsou to šaty na jedno rameno, se sněmováním za krkem nebo výraznějším dekoltem. Společným pojítkem naprosto odlišných střihů šatů ale musí být stejná barva, jež bude kopírovat tematické ladění vaší svatební party. 

Tip od profesionálů:

Pokud šaty vybíráte jen ze vzorků, předem se ujistěte, že opravdu budou mít stejnou barvu a studio nebo módní návrhář má dostatek materiálu z jedné role. V opačném případě se může stát, že šaty budou v různých odstínech požadované barvy, a to je to poslední, co byste si jako nevěsta přála.

Foto: Pinterest / Storenvy
Foto: Pinterest / Show Me Your Mumu
Foto: Pinterest / Only Bridals
Foto: Pinterest / Lihi Hod

Naprosto rozdílný střih i barva šatů

Odvážná volba, ale jak se říká: odvážným štěstím přeje! Nejdůležitějším pravidlem při výběru naprosto odlišných střihů i barev šatů je vidět všechny šaty dopředu dohromady, abyste zjistily, jestli spolu takříkajíc „fungují“ dohromady. Společným jmenovatelem se pak může stát třeba jejich vzor nebo téma celé svatební oslavy. Například květinové vzory spolu s výraznými barvami působí na šatech skvěle a budou skvělým kontrastem vaší sněhově bílé svatební róbě.

Tip od profesionálů: 

Spojit vzhled zdánlivě nesourodých šatů můžete velice snadno i pomocí doplňků. Může to být štrasový pásek, květina ve vlasech nebo stylový náhrdelník. Navíc všechny tyto doplňky můžete použít i jako dárky pro své družičky.

Foto: Pinterest / Modern Wedding
Foto: Pinterest / Leyen and Nicolas
Foto: Pinterest / Laurie Bessems

Foto: Shutterstock, Pinterest / se souhlasem Kristen Booth, KT Merry, Rocky Mountain Bride, Wedding Invites Paper, Hugo Coelho, Only Bridals, Show Me Your Mumu, Storenvy, Laurie Bessems, Leyen and Nicolas, Lihi Hod, Modern Wedding

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. Nádherné šaty. Děvčatům to sluší.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account