Taky čas od času při pohledu do zrcadla pocítíte náhlé nutkání změny účesu? Zatoužíte po nové barvě, střihu nebo razantním zkrácení délky? Vítejte v klubu! Tohle opravdu zažívá většina žen. Než však vezmete do ruky nůžky ve vaší koupelně a ustříhnete si ofinu (mimochodem špatný nápad za všech okolností), pak čtěte dál. Vybrali jsme podle největších kadeřnických mistrů ve svém oboru ty nejvíc trendy účesy pro letošní jaro a léto. Připravte se na střihy, které vypadají skvěle s minimální námahou.

21 trendy účesů pro jaro a léto:

1. Ve stylu devadesátek

Slavný americký kadeřník působící pod pseudonymem Salsahair vrací do hry ikonický účes ve stylu Jennifer Aniston ze seriálu přátelé, které pro své klientky pojmenoval Radel 2.0. O slovo se ale hlásí i chlapecký střih podle Winony Ryder nebo vzdušně sestříhané vlasy podle topmodelky Kate Moss.

Rachel 2.0.

Foto: Instagram / @salsalhair

Vzdušné vrstvení ve stylu Kate Moss

Foto: Instagram / @salsalhair

Krátký, texturovaný střih ve stylu Winony Ryder

Foto: Instagram / @jayne_edosalon

2. Účes bez námahy

Pokud toužíte po střihu, který bude nenáročný na údržbu a s minimální námahou bude vypadat stále skvěle, pak jsou tyto účesy pro vás naprosto ideální. Díky takzvanému trojúhelníkovému střihu navíc snadno získáte kontury do vaší tváře. 

Dlouhý střih na pěšinku

Foto: Instagram / @eunicekimhair

Po ramena na pěšinku

Foto: Instagram / @olya_iudina

S falešnou ofinou

Foto: Instagram / @kyleeheathhair

3. Pixie 

Ani dlouhé, ani krátké. Seznamte se se střihem Pixie. Je ideální pro ty z vás, kteří už dlouho touží po kratším účesu, ale pořád sbírají odvahu. Tato varianta kombinuje obojí trochu. Účes ve stylu „vstala a šla“ navíc vždy bude působit nenuceně a šik zároveň.

Pixie s tmavšími odrosty

Foto: Instagram / @greg_gilmore

Barevné pixie

Foto: Instagram / @brianacisneros

Pixie ve stylu studené blond

Foto: Instagram / @rachelwstylist

4. Krátké mikádo

Definitivně nejpopulárnější střih letošní zimy, který láme rekordy i letos na jaře. Pokud toužíte po změně a dlouhé vlasy už vás nudí, pak je toto sázkou na jistotu. Navíc se špetkou zručnosti a správnými pomocníky můžete každý den krátké mikádo proměňovat podle nálady. 

Lehce vlnité krátké mikádo na pěšinku

Foto: Instagram / @nikcabral

Krátké mikádo ve stylu devadesátých let

Foto: Instagram / @chrisjones_hair

Strukturované mikádo v různých délkách

Foto: Instagram / @peterluxhair

5. Delší mikádo

Ideální účes pro všechny ženy, které chtějí přidat vlasům na objemu a zároveň nestrávit při foukání účesu dvě hodiny v koupelně. Tajemství je ve strukturovaném střihu a práci se širokým kartáčem. Právě proto je tento účes oblíbený zejména u žen po třicítce, protože ty už dobře vědí, že pokud něco funguje, není radno to měnit.

Promelírované delší mikádo

Foto: Instagram / @erkansezginnn

Uhlazené delší mikádo s zlatými odlesky

Foto: Instagram / @matt.swinney

Strukturované vlnité mikádo

Foto: Instagram / @styled_by_carolynn

6. Krátké a vlnité

Různé vrstvy délek vašich vlasů a měkké vlny jsou ideální kombinací, která přidá vašemu účesu špetku hravosti a vtipu. Pokud jste se do něj právě zamilovali (jako my) pak vězte, že váš kadeřník by měl vzít při jeho střihu do úvahu třeba to, jestli nosíte brýle nebo kolik času hodláte věnovat jeho úpravě.

Rebelsky sestříhané

Foto: Instagram / @coiffeurstory

S dlouhou ofinou na pěšinku

Foto: Instagram / @kristin_ess

Sestříhané s ofinou

Foto: Instagram / @hirohair

7. Polodlouhé a vlnité s ofinou

Máte přirozeně lehce zvlněné vlasy? Pak je tento účes pro vás naprosto perfektní! Jeho alfou a omegou je ofina, kterou můžete podle libosti nosit volně vlnitou nebo ji nechat rovnou, aby orámovala váš obličej. Zbytek vlasů pak stačí lehce zvlnit pomocí vhodně zvolených stylingových přípravků.

Vlny ve stylu osmdesátek

Foto: Instagram / @jhair_stylist

Extra objem s ofinou

Foto: Instagram / @salsalhair

Sestříhaný look s ofinou

Foto: Instagram / @hirohair

Foto: Instagram / @salsalhair, @jayne_edosalon, @eunicekimhair, @ olya_iudina, @kyleeheathhair, @greg_gilmore, @brianacisneros, @rachelwstylist, @nikcabral, @chrisjones_hair, @peterluxhair, @ erkansezginnn, @matt.swinney, @styled_by_carolynn, @coiffeeurstory, @kristin_ess, @hirohair, @jhair_stylist

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Dostalo mě pixie, moc se mi líbí všechny 3 barevné varianty.

  2. Krásné účesy. Nejvíc se mi líbí ten poslední.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account