Moc ráda dělám rozhovory s inspirativními ženami, které mají co říci a vyzařují tak pozitivní energií jako Tamara Klusová. Ano, jde o manželku Tomáše Kluse, krásnou ženu, matku tří dětí, a hlavně člověka s otevřenou myslí i srdcem. Tamaru jsem poznala na semináři Woman’s Talks, kde hovořila jako jeden z hostů právě o ženství a mateřství.
Tamara Klusová pochází z Dobřichovic z velké rodiny. „Mám tři sourozence z maminčiny strany a jednu sestru od táty,“ říká o sobě. V současné době se věnuje převážně rodině. Než se jí narodily děti, působila na poli produkce a marketingu. Ovšem ani na rodičovské rozhodně nezahálí.
Tamaro, naše čtenářky bude určitě zajímat, jak jste se vlastně seznámila s Tomášem?
To je hodně dlouhý příběh, takže se ho pokusím zkrátit. 🙂 Tom chodil s mou kamarádkou, přes kterou jsme se poznali. Já měla tehdy také vztah, který však nefungoval na 100 %. A náhoda tomu chtěla, že se brzy také rozešel se svou přítelkyní a potkali jsme se v jednom pražském parku. Bezhlavě jsme se do sebe zamilovali a od té doby spolu žijeme.
Jaký je váš recept na šťastný vztah?
Myslím, že takový recept neexistuje. Dovolím si snad jen podotknout, že největší nemocí všech vztahů je touha po tom vlastnit toho druhého. Brát mu jeho svobodu a neustále se ujišťovat o jeho lásce. Pramení to z naší nejistoty. A proto se snažím dávat Tomášovi naprostou důvěru a svobodu. Abychom mohli být šťastní jak spolu, tak vedle sebe.

Máte tři děti, což musí být velmi náročné. Povězte nám, jak to děláte, že vypadáte tak skvěle? 🙂
Moc děkuji za kompliment. Paradoxně mám se třemi dětmi pocit, že mám na sebe více času. Cítím, že po třetím porodu u mě došlo k absolutnímu sebepřijetí. A touto změnou postoje k sobě samé mám pocit, že se proměňuje i moje tělo. Sebeláska, to je  téma na celý život. Protože naše tělo přesně odrazí to, jak se vnímáme.
Na workshopu Woman’s Talks jste mluvila o ženství a mateřství, což jde ruku v ruce. Co pro vás tedy znamená ženství a jak vás naopak změnilo mateřství?
Ženství je pro mě mou životní misí a tím největším učením. Dlouho jsem v životě žila tak, abych nikoho nepotřebovala. Byla jsem až extrémně samostatná a hloupě se domnívala, že mě za to moje okolí, a hlavně partneři, budou chválit. Stát se ženou zcela, to je podle mě velmi dlouhá cesta. Ale teprve v momentě, kdy jsem porodila první miminko, jsem začala roli ženy se vším všudy s pokorou a láskou přijímat.
Jak vzpomínáte na své porody? Připravovala jste se na ně?
Myslím, že v životě už nemohu prožít nic krásnějšího a zázračnějšího než přivést na svět dítě. Zažívat ten nekonečný vodopád lásky, síly a dokonalosti ženství. Být součástí zázraku života. Co se týká přípravy, myslím, že na porod se připravujeme celý náš život. A zároveň se na něj nedá připravit zcela. Je to totiž vždy jedinečný a neopakovatelný zážitek. Rodila jsem třikrát a pokaždé to bylo naprosto odlišné.
Co bych však ženám vřele doporučila je najít si porodní asistentku, která vás k vašemu porodu doprovodí. Protože pak máte pocit daleko větší sebejistoty a tlaky lékařů snášíte mnohem lépe.
Pojďme chvilku odbočit. Čemu se aktuálně věnujete vyjma rodiny?
Připravuji knihu, která navede rodiče k tomu, aby napsali svým dětem knihu. Na podzim by měla vyjít a jsem z toho trochu nervózní. 🙂
Nedávno vyšel váš společný singl s Tomášem „A pak“. Co bylo impulsem ke společné písni?
Tom mě přemlouval ke společné písni už od začátku našeho vztahu. Jsem však ráda, že jsem počkala a vznikla tato píseň s tímto příběhem. Vše je tak, jak má být. 🙂

Co pro vás znamenají rituály?
Propojení se s našimi podstatami, kořeny… Neměli bychom je opomíjet, a naopak bychom jim měli věnovat velkou pozornost. Jsou to symboly, které se nám vpisují velice hluboko do našich příběhů.
Tami, co je pro vás jako ženu, matku a manželku v životě absolutně nejdůležitější?
Určitě zdraví. Bez něho se všech těch krás, které nám život přináší, užívá podstatně hůř. Naopak bych se zcela obešla bez lži, kterou nesnáším.
Umíte si představit, že by se vaše rodina rozrostla ještě o další potomky?
Na jednu stranu ne, protože mít 3 děti v průběhu 4 let, to je fakt kolotoč. Zároveň však nemohu říci, že už bych další děťátko nechtěla. Uvidíme, co budoucnost přinese.
Jste mimo jiné také vášnivou bloggerkou. O čem nejraději píšete a kde čerpáte inspiraci?
Píšu o svých pocitech, pohledech na různá témata. Nikdy to není tak, že si řeknu: „tak dnes budu psát třeba o…“. Když je čas a chuť a cítím, že to na mě jde, sednu k počítači a oddám se toku svých myšlenek. *heart*
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account