Narození prvního dítěte ji motivovalo k dalším životním změnám. Přepážku v bance vyměnila za fotoaparát. Rozhodla se, že si splní svůj sen a dnes je vyhledávanou fotografkou. Na prvním místě je pro ni ale rodina. Co pro ni znamená mateřství, rodina a jaké fotky dělá nejraději?

„Být mámou je pro mě vrchol ženství. Ten pocit, že jsem pro někoho nejdůležitější člověk na světě, mě fascinuje už 9 let. Někdy mám pocit, že mi dává superschopnosti,“ říká mladá maminka Dita. Narození dítěte ji utvrdilo v tom, že člověk by měl dělat především to, co ho baví. Pro ni to bylo fotografování. „Dodnes vzpomínám na svou první fotografii, kterou jsem nafotila půjčenou zrcadlovkou. Mám ji schovanou a pamatuji si ten pocit, kdy mi došlo, že je to ono,“ usmívá se dvojnásobná maminka.
Dnes už devítiletý syn byl od mala velmi živé dítě. „Naštěstí ho baví sport a dnes je z něj aktivní sportovec. Závodně plave a dělá parkour,“ říká Dita. Mladší dcera, která půjde v září do školy, měla od mala zdravotní problémy. „Ty vyústily ve zjištění, že trpí poměrně vzácnou histaminovou intolerancí. Vše jsme spolu zvládli a nyní je to krásná zdravá holčička, která také ráda plave,“ popisuje pyšná maminka Dita. Rodina je pro ni vším. Společně často jezdí na výlety. „Dbám dost na to, abychom alespoň jednou týdně měli volný den, kdy nemusíme nic dělat, žádná práce ani škola, ale můžeme si vyjet na výlet do přírody. To je pro nás moc důležité,“ dodává.

Focení Ditu úplně pohltilo a jako samouk se tomu začala věnovat naplno. Lidem se její fotografie líbily, a to ji motivovalo k absolvování kurzů nejen na focení, ale i postprodukci. Práci i rodinu zvládá dobře, i když přiznává, že někdy musí stihnout i nemožné. „Některé dny jsou náročné a pořád neumím být v jednu chvíli na dvou místech, ale zatím jsem nikde nezapomněla foťák ani děti, tak je to dobré,“ říká s humorem sobě vlastním.
Nejraději má reportážní a dokumentární focení. „Je to tím, že o mně lidi moc neví a mohu je tak fotit hezky naživo. Nemám ráda fotky, které jsou stylizované. Miluji tu různorodost. V jednom týdnu fotím montéry vysokého napětí, novorozeně a sportovce. Žádná nuda,“ říká Dita.

Na otázku, zda se má ráda Dita odpovídá, že ano. „Musela jsem se to naučit, ale naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří mi v tom pomohli. Teď chci pomáhat já těm, kteří to ještě neumí. Den, kdy se mám ráda, by měl být pro všechny ženy každý den,“ dodává. 

Dita Zemanová je také jednou z tváří Dne, kdy se mám ráda na který vás srdečně zveme již tuto sobotu 11.5. do Plzně. 
Miluje tvrdou muziku a motorky, ale ženství se v ní nezapře. „Například tím, že i když mám sama řidičák na motorku, ráda se nechávám vozit,“ říká s úsměvem. Životní vzor nemá. Jak říká, ráda žije podle svých pocitů a názorů tak, aby ve svém životě byla šťastná nejen ona, ale i její blízcí. „Jen bych si přála mít životní nadhled mého táty a klid a trpělivost mého manžela.“ uzavírá Dita
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account