Z malého kosmetického salonu v Košicích, který otevřela před mnoha lety, má dnes Natália Selveková kliniku s pěti pobočkami po celém Slovensku a oblíbenou kosmetickou značku Envy Therapy, která se skloňuje nejen u našich sousedů, ale i u nás v České republice ve všech pádech. Její pozitivní energie je naprosto nakažlivá. Je úspěšná, ambiciózní, a přesto neuvěřitelně milá a ochotná. Přečtěte si rozhovor s mladou podnikatelkou, milující maminkou a inspirativní ženou, jejíž cesta by mohla být pro mnohé z nás velkou inspirací.

Co pro vás znamená slovo krása?

Výsledný efekt a souhra několika faktorů. Ráda se krásnou obklopuji a ráda ji vytvářím. Pro mě má velmi mnoho podob, a čím víc jich ve svých životech navrstvíme, tím lépe. Možná také platí, že krása tvoří krásu a souhra vnější a vnitřní krásy je základem dobrého celku. 

Vzpomenete si na moment, kdy jste se rozhodla, že chcete vybudovat kliniku estetické medicíny a nakonec i vlastní značku Envy Therapy?  

Inspiraci pro mě byly funkční zdravotní zařízení, které jsem viděla v Kanadě, kde jsem rok žila. Vypadaly skoro jako takové luxusní lázně, měly špičkový zákaznický servis a služby pro klienty byly na prvním místě. Sama navíc pocházím z podnikatelského prostředí, kdy rodiče stále něco vymýšleli, a díky nim jsem se dostala už jako velice mladá k prvním brigádám. 

Jak dlouho trval proces od myšlenky k realizaci? 

Všechno šlo krůček po krůčku. Nejdříve jsem otevřela malé Studio Envy s kosmetickými službami a s každou novou zkušeností a finančními možnostmi postupně začala budovat multifunkční zdravotnické zařízení. Nabízené služby tak na sebe navazují a odrážejí poptávku našich klientů. Rozhodně pro mě nebylo prvotním cílem růst na objemu, ale spíše zlepšovat kvalitu. Z Košic, kde jsme vznikli, jsme se brzy rozšířili do dalších slovenských měst, kde nabízíme špičkové technologie v péči o pleť a také zákaznický servis. Klinika Envy je živý organismus, který se stále vyvíjí.

Jaká byla nejlepší rada, kterou jste v podnikání dostala?

Dostala jsem jich hned několik. Prakticky v každém období, i vzhledem ke svým zkušenostem si beru za svou jinou. Pokud bych měla někomu já sama něco poradit, řekla bych: strach je přirozený, ale když se budeš bát, ničeho nedosáhneš. Napadá mě toho ale ještě mnohem více: jen ten, co nic nerobí, nechybuje… Riskuj opatrně, zisk přijde, i když se ti to právě nezdá… a samozřejmě: tvým nejlepším kapitálem je stabilní tým. 

Kdo byl vaším největším kritikem? 

Ještě stále jsem to já sama.

Jaký produkt Envy Therapy jste poprvé držela v ruce?

Před čtyřmi lety jsme přišli na trh s prvními séry na pleť. Tomu předcházelo plánování, vývoj, výroba – obsahu, obalu, přebalu. Testování prototypů je celkově moje oblíbená část celého procesu, takže mezi prvními bylo moje dodnes velice oblíbené Brightenning serum od Envy Therapy.

Jak vzpomínáte na své začátky? 

Nechci ještě vzpomínat, ale spíš zúročit zkušenosti, vyvarovat se stejných chyb, které jsme udělali, a otevřít dveře pro nové. To vše je úplně v pořádku. Stále jsme na začátku nějaké cesty a při tvoření nových příležitostí a plnění cílů je podle mě důležité věnovat velkou pozornost tomu, co už funguje, je vybudované.

Pro koho jsou produkty Envy Therapy určené?

Základem naší filozofie je rozdělení pletí na čtyři základní typy a pro ty vytváříme celé řady funkčních produktů. Slovo funkčních a efektivních bych chtěla zdůraznit. Domácí, kosmetická a případně dermatologická péče o pleť spolu souvisí a jakmile zanedbáváme právě tu první, péče budeme navazovat na ty další. 

Já vím, že je to těžké říci, ale které produkty Envy Therapy jsou vaše nejoblíbenější? 

Upřímně není. Miluji domácí mezoterapii, kdy pomocí mezostamp s malými jehličkami aplikujete naše koncentrované ampule. Ty pak střídám podle potřeby. Mezi produkt, bez kterého se denně neobejdu, patří například koncentrát kyseliny hyaluronové, rozjasňující sérum a rozjasňující krém. Pleťovou masku si pak dávám i třikrát týdně. 

Jaké jsou vaše základy péče o pleť? Co nikdy nechybí ve vaší kosmetické rutině?

Denně důkladně pleť čistím, používám sérum, krém a v mém případě i masku. Týdně si pak dopřávám peeling a čištění pleti ultrasonickou špachtlí a používám koncentrované ampule aplikované mezostamps, neboli razítkovací jehličkou. Z dekorativní kosmetiky se pak denně neobejdu bez korektoru, linek na oči, tvářenky a balzámu na rty. 

Kromě toho, že jste úspěšnou podnikatelkou, jste také maminkou. Dá se skloubit kariéra a mateřství dohromady? 

Určitě ano. Někdo ale na podnikání možná nemá DNA. Každá jsme jiná, ale já i vy jsme příkladem toho, že se to dá. K mé cestě přispěl fakt, že moje dcera Niki byla a je bezproblémové dítě, a navíc mám vynikající rodinné zázemí. Pomoc celé rodiny byla především v začátcích nenahraditelná.

Jak byste sama sebe charakterizovala jako „šéfku“?

Kromě toho, že „kecám“ do všeho, obklopila jsem se profesionály ve svém oboru a důvěřuji jejich úsudku. Navíc prezentujeme se sice produkty a službami, ale klíčové a ti nejdůležitější v naší společnosti jsou vždycky lidé. Stabilní, profesionální a efektivní tým je mojí prioritou, kterého si velice vážím.

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Od masky při ranní kávě až po večeři s rodinou je každý den jiný. Jsem stále v pohybu, baví mě to a pohání vpřed. Někdy pracuji v kanceláři, jindy jsem víc na schůzkách v terénu. Tak jako tak jsou moje dny poměrně dlouhé. Navíc mnoho mých pracovních vztahů postupem času přešlo do přátelství, takže se tyto roviny v mém životě každý den hodně protínají.

Není to tak dávno, co jste v Bratislavě otevřela Envy Privée. Je móda nový sektor, kterému se chcete věnovat?

Nový určitě ne. Módu miluji. Je pro mě vyjádřením osobnosti. Považuji ji za umění. Jsem velkým fanouškem lokálního designu a smekám klobouk před propracovanými šaty, které jsou navíc pohodlné a nositelné.

Jaký je váš oblíbený slovenský módní návrhář?

Miluji práci Michaela Kováčika, Pavola Dendisa a z české módní scény mě hodně baví tvorba módní návrhářky Ivany Mentlové.

Pokud bych si z Envy Privée měla vybrat jen jeden jediný kousek, co byste mi doporučila?

Andreje Kusalika, módního guru (směje se). S jeho zkušenostmi a citem pro módu nemůžete šlápnout vedle. Poradí každému – typově, na příležitost, s ohledem na věk a osobnost.

Jak nejraději relaxujete?

Určitě ve společnosti. S mojí dcerou Niki, s přáteli a nebudem vám říkat, jak moc mi poslední rok chybí cestování.

Jakou knihu máte právě rozečtenou na nočním stolku?

Prečo já? od mojí přítelkyně Andey Coddington, životopis Estée Lauder a nové stránky našeho magazínu Envy, který půjde každým dnem do tisku.  

Máte nějaké životní motto?

Wake up and build your empire. (V překladu: Čas vstát a budovat svou říši.) 

Foto: archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account