Hubnutí není o pilulkách, o pocitu hladu ani o pevné vůli a vytrvalosti. To vám paní Hanka Havlátová řekne hned na začátku. Tedy pokud se na ni obrátíte s prosbou o zhubnutí. Její Zázračné hubnutí je postaveno na základních principech, stačí jen naslouchat. A to především svému tělu a svým pocitům…
Hanko, opravdu se jedná o zázrak, nebo jde pouze o metaforu?
Když někdo řekne slovo zázrak, tak většinou se myslí, že je to nějaký podfuk. Že zázraky vlastně neexistují. Občas připustíme, že se dít mohou, ale je jich spíše méně než více.
Ale, co je vlastně zázrak? Je to věc nebo situace, o které jsme si mysleli, že se už nedá změnit, a přesto najednou, z ničeho nic, se vše změnilo k lepšímu. Stal se zázrak? Nefungující začalo fungovat. Tak je v této souvislosti míněn i tento zázrak.
A v čem ten zázrak vlastně je? Je v nastavení naší mysli na hubnutí. Pokud tělu dáme všechny potřebné podmínky, tak umí hubnout samo. Najednou už nebude mít důvod jíst více, než potřebuje. Nebude mít důvod jíst nezdravě… Myslíte si, že je to zázrak?
Co vás přivedlo ke změně životního stylu?
K této změně mě přivedly životní události. Konkrétně zdravotní problémy mé dcery a pak i mě samotné. Celých šest let jsem běhala s dcerou po všech možných lékařích, ale stav dcery se neustále zhoršoval. Byla stále zahleněná, měla časté angíny, atopický ekzém a stěžovala si na bolest břicha.
Hledala jsem cestu, jak z toho všeho ven. Nejdříve jsem žádnou cestu neviděla, a navíc jsem začala být taky nemocná. Taktéž angíny. K tomu ještě nekončící únava a porucha štítné žlázy. Vzpomínám si, že jsem takhle jednou přišla z práce, sedla jsem si a říkala si, že už to takhle nevydržím. To se psal rok 2009. A tenkrát jsem se rozhodla (nejen, že jsem chtěla, opravdu jsem se v hloubi duše rozhodla), že takto žít nechci. Že nechci být neustále nemocná, unavená a otrávená životem.
A tak nastala další část mého života. Sedla jsem si k internetu a začala jsem sbírat informace. Kupovala jsem si spoustu knih ohledně osobního rozvoje a taky jsem se dívala, jak nemoc řeší jiní lidé. Vše jsem si pak vyhodnocovala a pokoušela uplatnit jak na dceři, tak na mně samotné. A ledy se hnuly.

Co konkrétně vám tehdy pomohlo?
Mimo jiné jsem narazila na paní doktorku Černou, která pomocí metody Joalis Blance zjistila alergii na mléko. Takže jsem začala měnit jídelníček a celkově stravovací návyky. Pak jsem také do života zapojila zelené potraviny (ty používám dodnes). A světe div se, problémy se začaly řešit. Nebylo to za měsíc, ale když jsem se podívala s ročním odstupem, tak jsem byla velmi překvapená. Dcera již neměla žádné angíny, atopický ekzém a ani ji nebolelo břicho. 
I já jsem přestala být nemocná a postupně jsem si uvědomovala, že mám víc energie a nejsem tak hodně unavená. A pak přišlo největší překvapení. Začala se mi lepšit štítná žláza a ustupovaly stavy depresí. Byla jsem opravdu velice překvapená, že úprava jídelníčku může tak úžasně pomoci. Tenkrát jsem si myslela, že už mám vše za sebou a že jsem vyhrála. Dokázala jsem zhubnout asi 12 kg a začala opravdu žít…
A vydrželo vám to? Přeci jen z toho, co říkáte, jde hlavně o pevnou vůli
Počáteční nadšení se časem bohužel vytrácelo a já jsem se postupně začala nevhodně stravovat a znovu jsem se dostala do „starých kolejí“. Opět jsem nabrala kilogramy a ani psychicky jsem na tom nebyla už tak dobře. 
A tak jsem znovu chtěla najet na ověřený životní styl, který mně již jednou pomohl. Ale najednou to nějak nešlo. Chtěla jsem, ale to bylo všechno. Nebylo tam opravdové rozhodnutí. Prostě to nešlo. A tak jsem hledala další cestu, jak z toho ven.
A našla jsem ji ve způsobu uvažování a taky v pocitech. Zjistila jsem, že pokud chci, aby vše fungovalo správně, tak jen jídelníček nestačí. Je úplně nezbytné změnit způsob myšlení. Když změníme způsob myšlení, tak vše další už jde daleko jednodušeji.  
A tím vznikla i má třípilířová metoda hubnutí – neboli 3P metoda – POTRAVA, POHYB, POCIT (A MYŠLENÍ).
Teď sama radíte svým klientům, jak zhubnout. Jak přesně se pomocí 3P postupuje?
Na základě svých zkušeností vím, že změna jídelníčku je opravdu důležitá, ale není ta nejhlavnější. Každý člověk byl jinak vychován, má jiné návyky a také jiné starosti. A s tím dieta nepočítá. Takže, pokud chce člověk opravdu zhubnout, tak je důležité začít od hlavy. Od svých návyků, od svého myšlení a od svých pocitů. Proto nenabízím dietu. Nabízím cestu, po které, pokud chcete jít, můžete snadno dojít až k cíli. Když změníte způsob uvažování, změníte i způsob vašeho chování, a tím pádem změníte výsledek. 
Co myslíte, že je největší problém dnešní doby? Je to strava?

Jak se člověk stravuje je určitě důležité, ale podle mě to není největší problém naší doby. Každý člověk má totiž tak velké množství práce, že zapomíná na život. Najednou se mu den začne skládat jen z povinností (i když některé povinnosti dělá rád) a přestane svůj život vnímat. A tady je problém. Pak se z něho stane „tunelář“. Začne žít v tunelu. Ve svém světě, kde jsou jen věci, které jsou potřeba udělat, a chybí tam život samotný.
Ano, práce v životě je důležitá, ale stejně důležité je i prožívání života. Naše prožitky nás totiž chrání. Chrání před tím, abychom sešli z naší cesty, kterou tady máme projít. Když ale přestaneme vnímat pocity, tak pak už se jen bezhlavě řítíme životem a uniká nám, proč jsme zde. A pak se divíme, že jsme naštvaní, máme deprese a život se nám nelíbí. Zapomínáme na nás samotné a stávají se z nás tuneláři vlastních životů.
Co všechno doporučujete změnit a jak na to?

Můžete změnit všechno, co vám nevyhovuje. Jen musíte vědět jak.
Hubnutí je o vyrovnání se s věcmi, situacemi, které jsme ještě nezvládli. To, že člověk jí nesprávně, je proto, že si tak zvykl. Naučil se, že situace, které ho bolí, raději zají. A to musí změnit. Je důležité změnit úhel pohledu na věc a začít ji řešit jinak. Nesprávná strava je jen důsledek. Je potřeba najít příčinu našeho chování. A když změníme příčinu, tak změna jídelníčku je daleko jednodušší. A co potřebuje člověk změnit, to se dozví na cestě změny. Vždy se mu ukáže to nejdůležitější.
Já mu můžu říci, jak má začít. Můžu každého naučit změnové techniky, můžu mu pomoci otevřít pomyslné dveře a můžu ho na cestě jeho změny doprovodit. Ale po cestě musí jít sám. A co na této cestě najde, tak to na začátku neví nikdo. Ale jedno doporučit můžu. Každý musí začít. Kde není začátek, není ani změna.
Dají se vaše metody aplikovat také na děti?

Mé metody se dají aplikovat na všechny. I na děti. Ale děti nepotřebují, abychom na ně něco aplikovali. Jim stačí, že to budeme dělat my sami. Ony to od nás okopírují. I já jsem měla tendenci děti vychovávat a učit je. Jim ale stačí se dívat. Ony to úplně automaticky začnou dělat. Samozřejmě je důležité dát dětem mantinely, kde se mohou pohybovat, ale stejně důležité je nechat je žít. Takže, jestli chcete změnit děti, stačí změnit sebe.
Co si myslíte o různých potravinových alergiích a o běžné medicíně?

Dnešní medicína se snaží řešit alergie, ale alergie samotná není příčina. Jde o důsledek. Takže řešit důsledek není řešení. Řešení najde člověk ve svém nitru. Medicína může pomoci, ale člověk musí nejdříve pochopit, co mu tím jeho tělo chce říci. Musí si to prožít a vyrovnat se s tím. Medicína je jen jeden pilíř k uzdravení. Druhý pilíř je naše psychika. Společně dokážou zázraky.
Napsala jste několik knih (e-booků), co v nich najdeme?

Nejdříve jsem napsala e-book Průvodce hubnutím. Zde se snažím lidem vysvětlit, jak mají své tělo na hubnutí připravit. Mluvím o tom, jak mají jíst, jak poznají kvalitní potraviny, jak si mají vytvořit svůj vlastní jídelníček a jak začít měnit své návyky.
Pak, na žádost mých klientek, jsem udělala Hubnoucí jídelníček na 30 dní. Nejsem zastáncem jídelníčků, ale chápu, že na samotný začátek je to pro někoho vhodné. Zde jsem vysvětlila základní principy hubnutí a zároveň také popsala všechny tři pilíře hubnutí a ukazuji zde, jak je vhodné je zařadit do denního života.
Pak následovala povídka Cesta domů. Zde popisuji příběh jedné maminky, která už toho má opravdu hodně a stane se jí zvláštní věc. Díky ní se dokáže vydat na cestu k sobě samé. Její průvodkyně jí vysvětluje zákonitosti života a taky nabízí cestu ke změně…
Jako prozatím poslední e-book jsem napsala Zdravé vánoční cukroví. Zde ukazuji, jak jednoduše lze změnit nezdravé cukroví ve zdravé, a přikládám ověřené recepty. Musím říci, že všem cukroví opravdu chutnalo. Všichni byli hodně překvapeni, jak jednoduché a přitom chutné zdravé cukroví může být.
Také pořádáte on-line kurzy – můžete je krátce představit?

On-line kurz vznikl proto, že mě oslovovaly klientky z různých koutů naší vlasti a já jsem je bohužel nemohla osobně navštívit. A tak jsem udělala on-line kurz Najděte si tu správnou metodu hubnutí. Zde jsem zapracovala spoustu svých zkušeností a neustále přidávám další a další ověřené zlepšováky pro hubnutí. Ukazuji lidem, jak naladit jejich mozek, aby dokázali najít své nevyhovující návyky a hlavně – aby je dokázali změnit. 
Pro jednoduchost jsem jim připravila test, pomocí kterého si najdou, proč jim hubnutí nejde. Naučí se, jak tyto svoje nevhodné návyky změnit a sestaví si svůj jedinečný osobní plán hubnutí. Taky se zde naučí změnové techniky, které využijí i v běžném životě. A jako bonus jsem pro ně připravila urychlovače hubnutí, které jim významně pomohou.
Vše jsem přehledně sepsala a taky natočila videa. U jednotlivých lekcí je tedy vždy video, e-book a jednotlivé úkoly. Taky jsem zde připojila všechny potřebné pomůcky. Tento kurz si klientky opravdu oblíbily a dle jejich reakcí opravdu stojí za to.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account