Původní profesí učitelka angličtiny, pak majitelka nehtového studia, cvičitelka Zumby a dnes úspěšná módní stylistka a influencerka. Kateřina Lambert z blogu BlondeBlog4U je inspirativní žena, u které máte pocit, že za den stihne tolik, jako my ostatní za týden. Navíc je to žena, která neustále hýří pozitivní energií, optimismem a nadšením. Proto jsme ji vyzpovídali, aby nám pomohla nakouknout pod pokličku fenoménu dnešní doby – sociálních sítí. Jaká byla její první spolupráce? Koho a proč nejraději sleduje? Jen čtěte dál…

Jak by jsi popsala svůj letošní rok?

Jedním slovem: turbulentní! Rok 2021 byl pro mě takovou pomyslnou horskou dráhou. Byl plný lásky a emocí, ale také zvratů, proměn a uvědomění. 

Vzpomeneš si, kdy jsi poprvé objevila přitažlivost sociálních médií jako je právě Instagram?

To vím naprosto přesně, protože od začátku jsem žádné speciální zalíbení v Instagramu nenašla (směje se). Založila jsem si ho na začátku hlavně kvůli své dceři, abych byla jako „matka stalker“ v obraze a až postupem času mě takzvaně vtáhl do hry.

Svůj první příspěvek publikovala na sociálních sítích v únoru roku 2015 a dneska se Kateřina musí svému stylu jen smát. Ale sama přiznává, že to k tomu nějak patří. Každý profil se vyvíjí a prochází určitou transformací. Obecně však Instagram považuje za nepřebernou studnici inspirace. 

Co tě obecně na sociálních sítích baví nejvíce?

Baví mě, jak mi denně „servíruje“ skvělé tipy na módní kousky, jídla, co bych mohla večer uvařit nebo místa, kam bych si přála cestovat. Na druhou stranu mě čím dál méně baví, jakým směrem se poslední dobou začal život na sociálních sítích ubírat.

Když Kateřina začínala, měla opravdu hodně snů o spolupracích všeho druhu. To se postupem let hodně změnilo. Přestože je profesí módní stylistka a módu opravdu miluje, dneska je mnohem vděčnější za jiné spolupráce. Třeba ty cestovatelské, které ji otevírají nové obzory a nabíjejí energií.

Dokážeš říct, jaká byla tvá nejlepší spolupráce a proč?

Těžko bych mohla vybrat jen jednu. Všechny do poslední byly pro mě zábavou a byla jsem za ně vděčná. Pokud bych ale měla říct, jaká je moje vysněná spolupráce, pak bych určitě řekla, ta díky které mohu cestovat. Například hotely Vienna House, které mě rozmazlují kdykoliv, když přijedu do Prahy nebo společnost Motel One, se kterým už dlouhé roky spolupracuji v rámci svých cest po Evropě. To jsou moje srdcovky!

Podle čeho si spolupráce na sociálních sítích vlastně vybíráš?

Spolupráce si vybírám podle toho, jestli se ztotožňují s mým životním stylem, energií a jestli jde o produkty, které bych si sama koupila. Pokud mi produkt vyhovuje, domluvíme se na způsobu prezentace a odměně, pak je to skvělé. Pokud mi však produkt v jakémkoliv ohledu nepřipadá prospěšný, ráda poděkuji, ale každý se vydáme svou cestou. Já osobně miluji, když za značkou stojí příběh. Za ty roku mám spoustu dlouhodobých spoluprací, které vznikly na vzájemné důvěře a za ty jsem opravdu vděčná! Patří mezi ně například spolupráce se značkami Institut Esthederm, Bioderma, Tonak Hats, Oslo Skin Labem, Notino a mnoho dalších.

Máš nějaký influencerský/instagramový/profesní vzor? Koho vlastně sama ráda sleduješ?

Vzor jako takový asi úplně nemám. Ráda si dělám Instagram tak nějak po svém, ale inspirace není nikdy dost. Moc ráda se inspiruji u svých kolegyň, kamarádek nebo známých osobností. Sleduji jich opravdu hodně a baví mě, jak se za ty poslední roky jejich život vyvíjí a posouvá. Každý profil sleduji z jiného důvodu. Někde mě baví móda, jinde miluji interiérové typy, u dalších prostě jejich energii, která mě samotnou motivuje. 

Je vtipné, že se na to ptáš zrovna ty, protože tebe a tvůj profil @lujanotova mám na Instagramu moc ráda. Na nic si nehraješ a potřebuješ o polovinu méně spánku než já (smích)! Z dalších profilů, které mám ráda jsou například @deborakellovska, která mě baví svou neotřelostí, @alexfranova pro svůj minimalismus a @veronikatazlerova pro svou upřímnost. @luciekratochvilova_ je zase vintage bohyně. Z německé scény mám ráda @vikyandthekid, která v letošním roce spustila svůj prodej opravdu dokonalé kolekce vytvořené v Lisabonu. @aylin_koenig zase sleduji už od začátku a pořád mě baví. Také @mija_mija je skvělá. Němka, co si žije v Paříži svůj sen. Fascinuje mě i @graceghanem, která má ve svém věku neuvěřitelnou šťávu. A moje srdcová záležitost je i @lisadnyc. Její IG stories jsou balzámem na duši. S manželem a synem jsou neskutečně milující rodina a rozdávají lásku opravdu každý den. A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna…

Přestože se nepovažuje za žádného experta na sociální média, věří, že nejlepším receptem, jak uspět je, dělat věci od srdce. Prostě být sama sebou! Ze začátku své blogerské kariéry psala na svůj blog články i 2x týdně, denně fotila, editovala a komunikovala se svými followers bez jakéhokoliv výdělku. Prostě jen proto, že to Katku bavilo! Odměna přišla až časem a sama přiznává, že je sladkou třešničkou na dortu. Mnoho lidí může mít pocit, že stačí jen udělat fotografii (a to není přece žádná práce), ale nevidí všechno to okolo. Komunikaci s klientem, schvalovací procesy, správné nastavení kampaně, statistiky a vyhodnocení. Někdy takové tvoření obsahu zabere i několik hodin. A Katka říká, že je to hlavně zodpovědnost. “Ovlivňujeme mnoho lidí, a tak by to mělo být tím “správným” směrem.”

Prozradila bys nám 3 věci, které tě influencer svět naučil?

1. Nevěř všemu, co vidíš. Instagram není 100% realita.

2. Vždycky tu bude někdo, kdo půjde z jakéhosi důvodu proti tobě. Nereš to!

3. I v online světě se dají najít opravdový přátelé.

Čemu se kromě tvorby sociálních sítí věnuješ?

Jsem módní stylistka (po osmi letech konečně na volné noze). Několik let se věnuji osobnímu stylingu, třídění šatníků, poradenství a osobním nákupům. Do teď hlavně tady v Mnichově, kde bydlím, ale byla bych ráda, kdybych rozšířila své aktivity i do České republiky. Jinak pracuji ještě v PR & marketingové agentuře v Mnichově, kde tvořím obsah pro sociální sítě různých značkám. Hodně fotím, edituji, píši texty, tvořím redakční plány a mám na starost IG profily klientů. Mimo to mám už 15 let nehtové studio, které je mojí srdcovou záležitostí.

Hodně a ráda cestuješ. Které místo ti nejvíce přirostlo k srdci?

Miluji celý svět a jeden život by mi rozhodně nestačil objevit celou jeho krásu. Z dosažitelných zemí tady v Evropě miluji asi nejvíc Itálii. Je to země neskutečně rozmanitá, inspirativní a krásná. Najdete tu hory, moře, jezera, kulturu i bohatou historii. A jejich gastronomie to je prostě božská záležitost! Z dalekých zemí miluji Asii. Dva až tři týdny se toulat s batohem na zádech, poznávat místní kulturu, jídlo a přírodu. To mě vždy pohladí po duši!

Moc ráda sleduju tvoje příběhy na sociálních sítích a to, jakým způsobem na sobě pracuješ. Kde bereš motivaci ke cvičení?

Moc děkuji! Sport je velkou součástí mého života. Cvičila jsem závodně od 4 let sportovní gymnastiku. V Německu jsem byla jedna z prvních, co si udělala licenci na trénink Zumby a vyučovala jsem ji skoro 8 let. Jednoho dne jsem zkusila běhání a dnes je to moje nová závislost. Sportuji hlavně pro radost!

Kateřina Lambert vyniká na sociálních sítích díky svému jedinečnému módnímu stylu. Miluje saka, košile, maxi šaty a maxi sukně. Na podzim ji většinou potkáte v hřejivém roláku, oversize svetru nebo mikině. Kdyby jsi měla vybrat svůj nejoblíbenější outfit, určitě by to bylo něco v pánském stylu a nechyběla by ani pokrývka hlavy. Většinou se ale obléká podle nálady, ne pro příležitost a baví ji kombinovat zdánlivě nekombinovatelné.

Kdybys měla vybrat 3 kosmetické produkty, které máš nejraději, jaké by to byly?

Ježíš, Luci! Neblázni! Jsem žena. Jen 3 mi stačit nebudou (smích). 

1. Vše na opalování, protože ochrana je základ. Miluji péči od Institut Esthederm. Hlavně jejich Photo Regul na obličej, ten je senzační v boji proti pigmentovým skvrnám. 

2. Buněčná voda z řady Cellular také od Institut Esthederm.

3. Tělový krém od Victoria’s Secret – Pure Seduction. Používám ho už 20 let a stále tu vůni miluji.

Našla jsi si mezi influencerkami nějaké dobré kamarádky? Nebo se berete spíše jako konkurence a poměřujete si počty sledujících?

Našla a poměrně brzy. Jsem za to neskutečně vděčná! Nikdy jsem moc nerozuměla konkurenčním bojům a je jedno v jaké oblasti. Zastávám názor, že tým dokáže víc, než jeden jedinec. Už jen z důvodu, že každý má jiné kvality. Nikdo nepokryje 100% a je to absolutně v pořádku. Než spolu bojovat, měly bychom se vzájemně podporovat a pomáhat jeden druhému růst. Ale to je názor, který nesdílí každý. Manžel mi vždycky říká, že jsem snílek a pohádkář. V pohádkách totiž vždy vítězí dobro nad lží a nenávistí a já to miluji.

Když máš všeho nad hlavu, co ti vždycky zvedne náladu?

Většinou to vyřeší příroda, sport nebo dobrá hudba. Nazuji si tenisky a za hodinu je svět v pořádku. Vyčistím si tím hlavu a jede se dál.

Vím, že máš dceru Terezu. Jak vnímá sociální sítě a tebe jako influencerku. Chce jít ve tvých šlépějích?

Naše Terezka před pár dny oslavila 19 narozeniny a právě díky ní jsem měla vůbec šanci začít s blogem a outfitovými fotografiemi. Koupily jsme vybavení a začaly fotit spolu. Nemyslím si, že by chtěla jít úplně v mých šlépějích. Má svoje sny. Ale sociální sítě ke této generaci samozřejmě patří.

Co nejvíc miluješ?

Kromě své rodiny a přátel jsou to západy slunce. Chtěla bych vidět západ slunce ze všech možných i nemožných míst na světě.

Foto: archiv

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account