Romana Kotláře určitě znáte, je totiž posledním vítězem pořadu MasterChef. Jsme moc rádi, že přijal naše pozvání a předvede svůj kuchařský um přímo na Dni, kdy najdu lásku, který pro vás pořádáme opět zdarma. Na co se můžete od Romana těšit? A jak mu změnila život účast v soutěží MasterChef? Na to všechno jsme se ho zeptaly! 🙂
Otázky pro Romana Kotláře, vítěze soutěže MasterChef
Jaké změny Vám přineslo vítězství v soutěži MasterChef?
Změn nastala spousta. Poznávám to, co bych bez zmíněného vítězství zřejmě nikdy nepoznal, a tak jsem za něj velmi vděčný. Na druhou stranu jsem si uvědomil, že je uvnitř mě „něco“, čeho se ono vítězství dotklo, ale já tomu nesmím dovolit, aby to bylo vítězstvím změněno. Vše nemá spět ke změně, myslím si.
Kde jste získal své zkušenosti a kdo Vás učil vařit?
Nejhlubší zkušenost je pro mě ta, kterou sám prožiju, a tak vařím s prožitkem. Možná to bude znít nepřijatelně sebevědomě a sobecky, ale vše jsem se naučil já. Pravda je totiž taková, že nikdo nikoho ještě nic nenaučil, jsme to jen my sami, kdo to může udělat. Záleží jen na tom, jestli máme „otevřenou hlavu“ a čemu jsme naklonění, pro co se nadchneme. Jako „učitel“ to vnímám o to silněji. Já své žáky neučím, dělají to sami. 🙂
Jaké jsou Vaše vzpomínky na soutěž, doporučil byste účast v obdobné soutěži budoucím zájemcům?
Účast v podobné soutěži doporučuji. Rozhodně ale ne každému, protože není pro každého. A tomu, kdo se pro účast v ní rozhodne, bych doporučil, ať si dobře rozmyslí cíl, se kterým se do ní hlásí. A tomu, kdo se rozhodne přemýšlet o cíli, bych doporučil nemyslet na odměnu…
S Vašimi rivaly jste během soutěže trávil hodně času, naučil jste se od nich něco nového?
Líbila se mi mezi námi rozdílnost, ať už lidská nebo „kuchařská“, a tím pádem i výjimečnost každého z nás. Rád jsem to pozoroval a vnímal a tím se učil.
Jak se Vám daří skloubit svou civilní profesi a vaření?
Není to organizačně snadné období. V tomto velmi vděčím za pomoc své sestře Lence, se kterou spolupracujeme. Být na to sám, bylo by to neudržitelné.
Kdo je v české gastronomii Vašim vzorem a proč?
Česká gastronomie by měla inspirovat surovinami pro ni charakteristickými, aby vůbec mohla být. Vzory mi jsou tedy ti, kteří se starají o její nejen přežití, ale i rozkvět.
Po vítězství v soutěži jste vydal svou první kuchařku „Šéfujte své kuchyni“. Byla kniha dle Vašeho názoru úspěšná? Jaké jsou Vaše další pracovní plány?
„Šéfujte své kuchyni“ není tolik o mně jako spíš pro mě. Je to snadno čitelné z pestrosti autorství receptů v ní obsažených. Je to tak v pořádku, ta myšlenka se mi líbí a má, myslím, úspěch. Po této si přeji kuchařku, která už bude více o mně, snad se do ní tedy dokáži promítnout.
Je o Vás známo, že máte rád českou kuchyni, jaké menu byste ale doporučil na romantickou večeři?
Je spousta lidí, kteří neustále hledají něco jako exotiku. Proč ne. Já bych doporučil menu, které podtrhne to, kde jsme a kým jsme. Vždyť takový by měl být přece záměr takové příležitosti – vzájemné poznání.
Čím je pro Vás zajímavá účast na akci „Den kdy najdu lásku“?
Existuje mnoho podob lásky. Jednou z těch mých je láska k vaření a rád ji budu šířit dále.
Na co se od Vás můžeme na této akci těšit? Co jste si pro naše ženy připravil?
Pro 2 páry připravím dvouchodové menu jako by to byla má vlastní romantická večeře. 🙂 A co přesně to bude se dozvíte 14.5. v 11:00.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account