228

Péče o čtyři děti je náročná, ale Janka Maredová k tomu zvládá ještě podnikat a psát blog. Jak sama přiznává, psaní blogu považuje za relax a psychoterapii a svou práci, která spočívá v návrzích látkových panelů na ušití hracích setů, je pro ni příjemnou kreativní činností. Jak zvládnout tolik činností najednou, když má den pouhých 24 hodin?
Hrací set vás přenese do jiného světa
Janka před mateřskou pracovala na poštovní přepážce. Vždy ji to ale táhlo k tvorbě. „Vystudovala jsem výtvarnou výchovu, a výtvarku jsem také nějaký čas učila. V posledních letech rodičovské jsem se konečně odhodlala plnit si své sny a začala navrhovat látkové panely na ušití hracích setů. Z těch mohou maminky nebo babičky ušít svým dětem krásné sety na hraní,“ říká Janka. Před sedmi lety objevila krásný zahraniční látkový panel určený k ušití polštářku s princeznou a šatičkami. „Tehdy jsem si říkala, že by bylo skvělé mít podobnou látku i pro kluky například s rytířem nebo pirátem. A tak jsem se do toho po letech promýšlení nakonec pustila sama,“ pokračuje čtyřnásobná maminka.

Jednotlivé hrací sety je potřeba pečlivě promyslet. Z každého panelu je možné ušít jiný svět, a také skupinu prstových maňásků, kteří ho obývají. „Například pirátskou loď na moři s partou malých pirátů a pirátek, hrad s rytíři a princeznami, nebo indiánskou vesnici. Hotový set je možné snadno složit do podoby tašky a vzít si ho s sebou na cesty,“ popisuje svou tvorbu Janka.

Kromě výtvarné činnosti a dětem se věnuje ještě svému blogu, který nazvala jednoduše Ze života čtyřmatky. „Na blogu se ráda dělím o historky ze života se čtyřmi dětmi. Nejlepší jsou takové, které mi přijdou vtipné až ve chvíli, kdy to píšu, ale v reálu, když to zažívám, se u toho příliš nesměji. Na blog také vkládám různé návody na šití,“ pokračuje.
Času se čtyřmi dětmi není nazbyt
S věčným nedostatkem času často Janka svádí nerovný boj. Nejmladšímu potomkovi jsou teprve čtyři roky a dva nejstarší navíc už přes rok učí doma. Na podnikání a blog ji tak zbývá méně času. „Jsou dny, kdy se k práci dostanu jen na chvíli, abych projela emaily a sociální sítě, ale také dny, nebo spíše noci, kdy trávím prací i 6 hodin. Večer a v noci na to mám klid, když děti spí,“ říká. „Na své práci nejvíc miluji ty chvíle, kdy nápady přicházejí jeden za druhým, a tvoření jde skoro samo.“

Plány má Janka velké. „Letos bych chtěla vytvořit několik dalších světů včetně jednodušších verzí pro ty, kteří si ještě na ušití velkého setu zatím netroufají. Také plánuji jedno překvapení pro maminky vztahující se k začátku školního roku a druhé k Vánocům,“ vypočítává Janka. Do budoucna uvažuje o možnosti rozšířit nabídku o kompletní balíčky na ušití hracích setů, které by obsahovaly i všechny potřebné pomůcky.
Foto: archiv Janky Maredové

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account