Blog mi umožnil propojit vášně a záliby: Cesta Kateřiny Osičkové

„Blog mi umožnil propojit své vášně a záliby a ještě někoho pobavit nebo motivovat,“ říká Kateřina Osičková, která na svých stránkách Mama LIVE píše nejen o dětech a zážitcích s nimi, nechybí ani tipy na výlety, zkušenosti maminky na mateřské, o které se ráda podělí, ale nezapomíná ani na sebe. Zajímá se o módu, jídlo a ráda si zajde i zacvičit. Myslí na to, jak zůstat i přes všechny povinnosti spokojená sama se sebou, protože jen tak může být šťastnou a spokojenou mámou i manželkou. A vychází jí to. Jak sama říká, snaží se, aby její sklenice byla vždy minimálně poloplná. A jak se jí daří dolévat si ji stále až po okraj?

PROČ BLOGUJU A CO MĚ NA TOM NEJVÍC BAVÍ?
Začít blogovat byl jeden z mých nejlepších nápadů (obecně lze říct, že mívám prostě dobré nápady :-D). Byla jsem druhým rokem na mateřské, užívala si to a blog mi umožnil propojit mé vášně a záliby a ještě tím třeba někoho pobavit, inspirovat nebo motivovat. Píšu, fotím, testuju novinky, potkávám zajímavé lidi, zajímám se o módu a i díky tomu jsem na double mateřské dovolené fakt spokojená.
Blog je skoro dva roky moje třetí dítě a často (pořád :-D) nahlížím svět kolem sebe právě jeho optikou – hodí se/nehodí jako post na Mama LIVE? Obrovsky mě to motivuje zajímat se aktivně o vše, co se kde šustne, organizovat si dobře čas a myslet i na sebe a starat se o sebe (abych se nemusela fotit jen od kolen dolů).

PÍŠU NA WEBU ŽENY S.R.O. a MAMA LIVE, PROTOŽE…
…kdybych si psala doma do šuplíku, svět by přišel o spoustu moudrých myšlenek a vtipných článků, což by mi srdce trhalo. 😀 A mám ráda zpětnou vazbu (zejména tu pozitivní, protože je to sice statečné tvrdit, že kritika vede ke zlepšení, ale u mě vede především k slzám :-D), tak s tím chodím na web.

KDYŽ PÍŠU, NIKDO/NIC KOLEM MNE NESMÍ /SMÍ…
Stačí mi, když ten prostor a čas dostanu. Klidně se okolo mě může divoce tančit na Dádu, hlasitě fandit Spartě nebo nadávat hračce, že se opět zlovolně posunula z dosahu… ale já píšu. 😀 Je to tak, že přes den patřím dětem, moc volných chvil nemám. To o článcích maximálně přemýšlím, občas využijeme pozvání na akci pro blogerky a jejich ratolesti, ale články a příspěvky píšu, když obě děti spí nebo se někdo nabídne, že si je na chvíli půjčí.

KDYŽ NEPÍŠU, TAK DĚLÁM HLAVNĚ…
Mámu a manželku. 😀 Tříletá treperenda a půlroční mimi-pán jsou mými parťáky a snažím se, aby nám bylo dobře. Scházíme se s kamarády, chodíme na hřiště, hrajeme si doma. A o víkendech se s manželem snažíme vymyslet program, který bude bavit nejen děti, ale i nás. Jezdíme na výlety, chodíme na výstavy, rádi navštívíme i baby friendly restauraci nebo kavárnu (a já se pak už nemůžu dočkat, až ji doporučím čtenářkám). Ale snažím se mít i čas jen pro sebe, jdu cvičit nebo nakoupit do Billy. 😀

MOJE ŽIVOTNÍ MOTTO, KTERÉHO SE DRŽÍM ZUBY NEHTY?
Moje sklenice je vždy minimálně poloplná a pracuju na tom, abych ji dolila až po okraj. Žiju život, který mě baví a naplňuje, sním malé i velké sny a dělám vše pro to, aby se splnily.
 

NIKDY BYCH NEBYLA TAM, KDE JSEM, KDYBYCH…
… na tom nepracovala. Vzdychat u okna s pentlí ve vlasech a čekat, až mi splněný sen spadne do klína, není můj styl. Ráda jdu štěstí naproti a nebojím se uváženě riskovat. Ale přiznávám, že hodně zásadní okamžik byl, když mi do života vstoupil můj muž, zahrál na kytáru Dajánu, hodil okem šibala a kromě jiného i plně podpořil (skoro bych řekla, že vymyslel) myšlenku na blog Mama LIVE.

KDYŽ POTŘEBUJI OKAMŽITĚ ZLEPŠIT NÁLADU, POMÁHÁ…
…přestat myslet na blbosti, řešit nepodstatnosti, vypnout online svět a být jen offline, naživo a s těmi, kteří jsou nejvíc. Bezelstný čtyřzubý úsměv Jeníka, hlášky kudrnaté Barunky, životní nadhled velkého Jendy jsou nejvíc zlepšováky! A taky se nic nepokazí sklenkou vína, miskou oliv a novým dílem Suits nebo House of Cards.

JAKÝ JE MUJ ŽIVOTNÍ VZOR?
Inspirují mě aktivní lidé, kteří si život užívají. A mými velkými vzory jsou moji rodiče. Jsou spolu letos 35 let, vychovali dvě (skvělé) dcery a podporovali je ve všem, co si ty dvě blondýny usmyslely. Umí se spolu zasmát, umí spolu mlčet a jsou báječní prarodiče.

MUŽI MĚ NAUČILI…
…netrápit se prkotinami. A že asi vážně není třeba dělat pět věcí najednou, stačí dělat jednu, zato pořádně.

VŠEM ŽENÁM NA SVĚTĚ BYCH PŘÁLA, ABY…
…byly šťastné, dělaly, co je baví a naplňuje.  A taky aby konečně zjistily, jaká je ta jejich velikost podprsenky, jak udělat svíčkovou, po které se hubne, a který ze 150 odstínů rudých rtěnek jim sedí nejlépe.

NA SVÉM ŽIVOTĚ MÁM NEJRADĚJI…
…že je přesně takový, jaký je, a že je můj. Je to takové pětiletkové, ale slavíme letos s mužem pět let od svatby, máme byt, auto, dvě dokonalé děti, které umíme i předat babičkám a být jen ve dvou. A našla jsem nějaký svůj vnitřní klid, smířila jsem se s tím, že někdy prostě na posezení zbouchám sklenici nutelly, že nikdy nemám nic hotové o den dřív, že některá sprostá slovíčka se Barunka naučila ode mě, když kleju při řízení, a že mám pod očima díky smíchu a nedostatku spánku vrásky, ale umím je šikovným filtrem trochu vytlumit. 😀

S Katkou se můžete potkat 14. května na akci Den, kdy najdu lásku, na Floře:
Katy Osičková, Mama LIVE: Láska až za blog
Přijďte si popovídat o tom, co jí blogování přináší, jak zvládá roli maminky, manželky a nezapomíná ani na své záliby a koníčky. O tom, jak být v pohodě a nehroutit se. A pomáhá třeba právě i „terapie psaním“?

Zajímají vás rozhovory i s dalšími blogerkami? Najdete je ZDE.

Zdroj: Ivana Sýkorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account