Bez jakého kuchyňského pomocníka si neumíme představit život? Odpovědi v pondělní anketě.

Eva Čejková, První ŽENA s.r.o.

Mixér se všemi nástavci na strouhání, krájení, mixování. Opět hlavně z časového hlediska, protože mi to urychlí práci a nemusím vystát důlek v kuchyni. 🙂

Jitka Skalická, patronka záložky Diskuse a blogy

Nůž. Nůž Victorinox. Tuhle kuchyňskou potřebu mám v ruce denně absolutně nejvíckrát. 🙂 Tip na tento nůž jsem dostala od své tety a od té doby nechápu, jak jsem bez něj mohla žít. Napoprvé je to trochu nebezpečné – je tak ostrý a funkční, že jsem se minimálně pětkrát pořezala, než jsem si zvykla na to, že tohle je nůž, na který se nemusí tlačit a který prostě dělá to co má a k čemu byl stvořen. Ve Victorinoxu rozhodně vědí, co dělají a dělají to dobře. Kdo ho u mě doma vyzkoušel (a že už těch lidí bylo :-)), ihned ho šel koupit. Koupit se dá třeba tady: http://www.kuchynskepotreby.cz/cz-detail-94562-nuz-victorinox-ruzovy.html A víte, jak se ostří? Na zmrzlém mase…

Jana LeBlanc, šéfredaktorka

Bez rychlovarné konvice. Vařím v ní i vodu na těstoviny, kterou pak přeliju do hrnce a jen přihodím třeba špagety. A nemůžu pochopit, jak bez ní tolik amerických rodin “přežije”. V zemi, kde čas jsou peníze, každá vteřina drahá a kávu si berete zásadně do papírového kelímku, abyste u jejího pití stihli ještě tisíc dalších věcí,  je pro mě jedna z největších záhad, že tolik lidí vůbec vydrží čekat na pískání konvice klasické.

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Bez čeho se v kuchyni neobejdu? Bez mixéru, rychlovarné konvice a škrabky. Mixér používám denně, mixuji s ním jídlo pro syna, krémové polévky, pesto a mnoho jiných dobrot. Konvici používám i jako odměrku na vodu. A škrabka na brambory? Kromě loupání všemožné zeleniny je skvělá na sýrové či čokoládové hoblinky. 😉 A až budu mít větší kuchyň, pořídím si kuchyňského robota!

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Nejsem moc velká kuchařka, nicméně před časem jsem si konečně pořídila mixér. “Mixér?”, řeknete si možná. Jak jsem bez něj mohla fungovat? Celkem snadno, očividně. Ale teď si bez něj nedokážu představit den. Takové kokosové mléko s banánem a borůvkami … mňam!!!

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

No toto je prostě jasné. Největší vychytávka jsou moje ruce. Bez nich by to fakt v kuchyni nešlo. Dost často si říkám, jak mám kuchyň plnou přístrojů a kde nic tu nic. Ruku na srdce: kolikrát jej vytáhnete? Chce se vám? Vytáhnout z linky, použít, umýt, usušit a zase naládovat zpět? Ale zase téměř denně používám – a bez nich by to opravdu nešlo – přístroje jako toustovač, topinkovač, váhu a v zimě citrusovač.

Jitka Kratochvílová, patronka záložek Obchoduj a Ušetři

Mé děti zbožňují palačinky a rajskou. Tyhle dvě jídla se u nás dělají poměrně často, tudíž se v kuchyni neobejdu bez palačinkové pánve a tlakového hrnce. Oblíbila jsem si Tescomu a nedám na ní dopustit. Palačinky přehazuji jak profík. 🙂

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Protože ráda peču, mám doma plno formiček. Nejvíce však miluji silikonové od Tescomy, které jsou úžasné a velice praktické. Sice jsem byla ze začátku skeptická a dlouho jsem používala ty po babičce. Ale připejkaly se a špatně se vymývaly. První od Tescomy jsem dostala v loňském roce a od té doby je používám minimálně jedenkrát týdně.

[*] A bez čeho se v kuchyni neobejdete vy?

[*] Je nějaká věc, kterou byste nám doporučily? Pište do komentářů.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account