Údajně nejoblíbenější barvou na naší planetě je modrá barva. Drtivá většina lidí ji považuje za uklidňující a elegantní. Ženy pak prý nejčastěji sahají po černém oblečení, protože působí na jejich sebevědomí a cítí se v ní bezpečněji. Červená barva je první barva, kterou vidí děti po narození (cca ve dvou týdnech). Pokud máte bílou, jste považováni za řidičky se sklony k bezpečí a zároveň bílá auta jsou považována za nejbezpečnější, protože jsou nejlépe viditelná. Růžová barva je pak mnohdy uplatňována při práci s lidmi, kteří podléhají vysoké míře stresu a v zahraničí se dokonce používá v některých vězeních, či v institucích pracujících s mentálním zdravím lidí, protože má doslova sedativní účinky. Lidé při růžové barvě opouští agresivita a na ženy působí něžně.
To jsou některé zajímavá fakta o barvách. Výběr barev, které si na sebe oblékáme a kterými se obklopujeme, je samozřejmě hodně individuální. Pokud se ale zamyslíte, může to o nás také mnohé vypovídat. Lidé se sklonem k podobným barvám mají často podobné vlastnosti, či sklony.
Jakou barvu volíte vy?
Podívejte se, co o vás vypoví vaše oblíbené barvy. 😀
(pokud váháte, protože máte např. rádi tyrkysovou, ale bledě modrá vám nesedí, pak zde platí jednoduché pravidlo – čím tmavší a zemitější tóny, tím klidnější a rozumnější vlastnosti daná barva má. Čím světlejší a jiskřivější tóny, tím veselejší, spontánnější žena je. Lidé milující jiskřivé tóny /např. svítivě žlutá, tyrkysová nebo zářivá růžová/ nemají tak velkou potřebu uplatňovat v životě logiku a rozum, řídí se více pocity a emocemi).

Černá
Ty z vás, které bezmyšlenkovitě pomyslely na černou barvu, bývají hodně individualistické, někdy hodně uzavřené. Ale také originální, s velkou mentální silou. Potřebujete mít kontrolu nad svým životem a dokážete být pořádně kritické nejen k sobě, ale i k okolí. Tyto ženy často bývají hodně intuitivní, vnímavé, některé až umělecky založené. Rozhodně to nejsou typy, které s každým sdílí vše. Naopak na okolí mohou působit až trochu tajemně, protože není snadné je plně odhadnout. U mladých lidí jde pak často o barvu, která je schovává a dodává jim pocit větší vnitřní síly.
Bílá
Tuto barvu mají rády ženy, které bývají nezávislé, organizované a v životě jim často nechybí logické smýšlení. Nejsou to hádavé typy a věci raději vyřeší konstruktivní diskusí, než konfliktem. Jsou to však ženy, které potřebují, aby věci fungovaly podle jejich pravidel, a často mezi nimi najdeme puntičkářky. Mezi bílou a černou není tak velký rozdíl, jak by se z prvu mohlo zdát, jen ženy milující bílou barvu nebývají tolik uzavřené a nemají potřebu proti negaci ve světě bojovat. Raději se zařídí podle toho, co je jim blízké. Tyto osobnosti často tíhnou k individualismu, abstraktnímu umění, čistotě a mají potřebu dojít ke svým cílům.
Červená
Silné, energetické, sebevědomé a občas zbrklé bývají ženy, které volí jako první barvu na svém žebříčku červenou. U této barvy velice záleží na odstínu – typická rudá barva je barvou vysoké sexuality a sexappealu. Tyto ženy se nebojí vyjít z davu, jsou hodně cílevědomé, nebojí se mít vlastní názory a občas riskovat. Mají raději akci, než klid. Ale také není nesnadné je rozzlobit a občas zápasí s tím, co je jejich ego a co zdravé sebevědomí. Naopak tlumenější, teplejší červená je barva žen klidnějších, přesto odvážných. Tyto ženy naopak jen tak něco nevyvede z míry. Bývají často zdatné v komunikaci a svádění mužů. Nejedna dáma si na sebe oblékne bordó barvu, protože tyto odstíny jsou vysoce elegantní, přesto svádivé. Takové, jaké tyto ženy umí být. Zajímavostí je, že červená barva zvyšuje naši koncentraci, ale ve velkém množství i tendence se hádat. Rudá nepatří do ložnice, tmavší odstíny této barvy naopak ano.
Žlutá
Ženy milující žlutou barvu bývají učenlivé, rády přijímají nové informace a také je velice rády sdílí. Mají velkou potřebu vyjadřovat nahlas své názory a nevadí jim postavit se před větší množství lidí a hovořit k nim o věcech, které je zajímají. Dokáží mít obrovské zapálení pro věc. Někdy až tak velké, že zapomínají na okolí. Mají velké množství nervové energie, často se jim může tedy stávat, než nedokáží vypnout myšlenky a relaxovat. Doslova pak neposedí chvíli v klidu. Tyto ženy jsou obvykle hodně zaměřeny na budoucnost, mají rády nové technické vynálezy a dokáží být spontánní. Je velice důležité, aby v životě měly pravidelnost a dostatek odpočinku.
Modrá
Pro tyto ženy je podstatný vnitřní klid, uvolněnost, harmonie. Priority v životě jsou často zaměřeny na rodinu, rodinné vztahy, ale samozřejmě také na partnerské vztahy. Nemají rády konflikty a také jim dělá problémy řešit táhlé a dlouhodobé problémy. Jsou to však ženy, které dokáží být ostatním terapeutkami, protože umí naslouchat jako málokdo. Je pro ně důležité vědět pravdu a naopak přetvářky nenávidí. Stejně jako nevěru, protože ony samy jsou citlivé a věrné. Také mají respekt k zákonům a ve svém životě potřebují pořádek. Chaos v nich způsobuje nepříjemný neklid.
Zelená
Tato barva je barva zdraví, regenerace, hojnosti a zlepšuje paměť. Ty z vás, které si vybraly na první místo zelenou, jsou milé a přátelské ženy, kterým nedělá problém komunikovat s širokým okolím. Často se dáte do řeči i s těmi, které neznáte. Ženy, které si na sebe zelenou oblékají, se nebojí jít cestou kariérního růstu a potřebují i finanční zajištění. Jsou také ctižádostivé, takže toho často dosáhnou. Je pro ně velice důležité mít ve svém okolí a v práci dobré jméno a nesnesou pomluvy. Pak dokáží být hodně pomstychtivé. Tyto ženy v sobě mají hluboce zakořeněnou potřebu jisté životní úrovně a důstojnosti. Samy pak bývají loajální a velmi přímé ve svém jednání.
Hnědá
Milovnice hnědé barvy bývají skvělé kamarádky, které dokáží udržet nejedno tajemství. Kdykoli potřebujete poradit nebo s něčím pomoci, tyto ženy tu pro vás jsou. Často se stává, že jsou i fyzicky dost silné (nikoli nutně váhou). Má to právě zakořenění v jejich podvědomí, které chce chránit své blízké. Tyto ženy dokáží být velmi smyslné a užívat si sexuální prožitky. Mají vysokou potřebu stability a jistoty v životě a také potřebují “zapustit kořeny”. Často se brzy vdávají nebo nachází bydlení, kde pak zůstávají po velkou část svého života. Ženy, které zvolily hnědou jako první barvu, jsou tvůrčí, reálné, často působí seriózně. Světlehnědá pak do výčtu vašich vlastnosti může přidat plachost, stydlivost, ale také přizpůsobivost a ochotu naslouchat.
Šedá 
Tato barva je hodně neutrální. Volí ji ty ženy, které v životě potřebují odpočinek a stažení se do sebe nebo takové, které se nerady ve věcech angažují a přední místa raději přenechávají jiným. Těmto ženám v životě nevadí kompromisy a jsou ochotny se přizpůsobit. Je ale nutné, aby si více stály za svými názory, protože šedá je i barva nestálosti a nejistoty. Na to, jak někdy dokáží působit elegantně a vznešeně, jim občas chybí vnitřní stabilita. Ve stříbřitém odstínu je to barva naděje a má lepší vlastnosti, než klasická šedá. Pokud je tedy vaše nejoblíbenější barva právě tato, zamyslete se nad tím, jestli je ve vašem životě vše, jak si přejete. Pokud ne, pokuste se o změnu, protože tato barva je částečně vnitřním voláním o podání pomocné ruky.
Pamatujte si, že každá žena je originální a krásná. Je jedno, jakou barvu jste zvolily, v konečném důsledku záleží jen na tom, jak se v ní cítíte. Obklopte se vším, co vám dělá radost a naopak se vyhněte barvám, které jsou vám nepříjemné. Změna ve vašich postojích a vnímání okolní reality bude citelná, protože barvy působí především na naše podvědomí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account