Jídelníček podle znamení pro vás připravila Dáša Tenczerová.
V čase nadcházejícího léta určitě každá z nás zapátrala v paměti, co že jsme to vlastně v průběhu zimy jedly, že jsme zase dojídaly po dětech a nebo že jsme si ke kávě dopřávaly sladkých dobrůtek více než jindy.

Milé dámy, nebojte se.

Mám tu pro vás pár tipů, které by vám mohly přijít vhod.
Nejprve bych vám ráda představila pár novinek, konkrétně Kombuchu a Tibi krystaly. U obou se jedná o živé produkty, které se množí a působí blahodárně na náš organismus. Kombucha se řadí mezi lišejníky a svůj původ má prý v zemích vycházejícího slunce. Odkud ale přesně je, se můžeme dnes už jen dohadovat. Kombucha se vkládá do oslazeného čaje, kde cca 5 dní kvasí. Uvolňuje se oxid uhličitý, díky němuž je nápoj jemně perlivý. Čaje pro výrobu nápoje můžete použít dle chuti, nejlépe ovšem roste v černém čaji.

A co to s vámi udělá? Výčet je pestrý!
– posiluje imunitu
– působí jako vynikají detoxikační prostředek
– uklidňuje
– zlepšuje činnost jater a ledvin
– má protialergické účinky
– zlepšuje trávení
– má protirevmatické účinky
– příznivě ovlivňuje činnost srdce, celkový stav cév a funkci krevního oběhu
– povzbuzuje mozkovou činnost
– má prokazatelné antibiotické účinky proti bakteriím a virům
– zlepšuje stav vaziva!
– je výživou chrupavčitých tkání a posiluje tvorbu nového kloubního mazu!
– zlepšuje stav sliznic a očního sklivce
– a mnoho jiných pozitivních účinků
( pro bližší informace mi můžete klidně psát )

Tibi krystaly jsou živá zrnka, která v dobrých podmínkách rostou a množí se. Oproti Kombuše jsou ale jednodušší v tom, že k výrobě nápoje nepotřebujeme čaj, ale jen vodu a cukr. Pro správnou funkci ovšem do vody musíme přidat sušené ovoce, jako třeba rozinky, brusinky, švestky a podobně. Stejně jako u Kombuchy dochází k procesu kvašení a rovněž Tibi krystaly obsahují vzácné látky, které se v běžných potravinách téměř nenacházejí. Tibi krystaly i Kombucha dělají prostě s naším tělem zázraky, které medicína neumí. Blahodárné účinky jsou s Kombuchou totožné, ale Tibi krystaly navíc snižují cukr v krvi a léčí slezinu. Tibi krystaly jsou známy jako vodní kefír a i v tomto případě ráda podám bližší informace.
Teď už ale pojďme k jídelníčku, který je pro vaše znamení nejvhodnější:

BERAN
Jste ohnivé znamení, ráda sportujete, nebo se jen tak procházíte přírodou, z níž čerpáte energii a radost. Na základě pohybu vaše tělo spaluje tuky ještě lépe, než kdyby jste byla milovnicí gaučové kultury. Život bez masa si vaše znamení neumí představit. Ideální pro vás jsou masa bílá, lehká, dietní. Konkrétně ryby, kuřecí a krůtí maso, králík, nutrie. Ve vašem jídelníčku by neměla chybět zelenina, ovoce a luštěniny. Po sedmnácté hodině si dopřejte už jen lehká jídla, saláty a dostatek tekutin. Teď začátkem léta využijte plodů jako jsou třešně, borůvky a rybíz. Pro očistu těla mysli doporučuji saunu (nejlepší je indiánská potní chýše, kterou si můžete bez obav dopřát i doma na zahradě).

BÝK
Tohle znamení je nejvíce požitkářské a vnímá vše plnými smysly. Dejte si pozor, ať vás nesvede vše, co byste si ráda dala! Mohla byste se lehce propracovat k obezitě, ze které je cesta ven trnitá. Dopřávejte si rozmanitou a pestrou stravu a spíše menší porce. Nepřejídejte se a nejezte ve stresových situacích. Raději si zajděte vybít stres či nervy do tělocvičny nebo fitness centra. Pro rychlý nástup energie doporučuji snídani s obsahem ovesných vloček, strouhaného jablka, bílého jogurtu, sekaných ořechů a slazených jen včelím medem. Na to pak přidejte šťávu z citronu. Po takové snídani nepocítíte hlad až do času oběda. Navíc do těla dostanete látky, které zažívací ústrojí nezatíží, ale vyživí, vyčistí a zasytí.
 

BLÍŽENCI
Trápí vás nadváha? Věnujte si čas, nejezte narychlo, ale v menších dávkách. Dbejte na dostatek tekutin, nejlépe čisté vody. Spíš než maso zařaďte luštěniny a ovoce se zeleninou. Vynechte sýry a jiné mléčné výrobky pro vysoký obsah tuku. Doporučuji odšťavňovat zeleninu a ovoce a šťávy během dne pít. Nejlépe grepy, pomeranče, mrkev, celer a můžete i jablka. Při pocitech hladu můžete jíst ovoce a zeleninu, nebo vařené bílé maso. Můžete si dopřát zeleninový i ovocný salát. Látky v nich obsažené jsou důležité pro látkovou výměnu a váhovou redukci.

RAK
Tohle znamení je hodně citově založené. Celý život vás ovládají emoce, což se odráží i ve vašem jídelníčku. Nejste schopná se pořádně a v klidu najíst. Míváte často od úzkosti stažený žaludek. Tyto faktory nepříznivě ovlivňují vaše trávení a ukládání živin. Nejvhodnější pro vás bude zařazení jogurtů, sýrů, kefírů a jiných mléčných výrobků, do vašeho jídelníčku. Blahodárně na vás bude působit v letním období zelenina bohatá na všechny živiny a minerály a to jsou: dýně klasické, dýně Hokaido, melouny, cukety a okurky. Na pití pro zklidnění doporučuji meduňku, nebo již výše zmíněné elixíry života Kombucha a Tibi krystaly.

LEV
O znamení lva se říká, že je to nejspokojenější bytost, zářící jako slunce. Ženy lvice, jezte vše, na co máte chuť. U každého člověka by mělo platit pravidlo, že se nepřejídáme a zvláště ne na noc. Neměly byste kombinovat během dne víc druhů jídla. Raději se držte dvou, maximálně tří kombinací. Například ráno si dejte celozrnný toast, listy salátu, rajče, okurku a papriku. Oběd: rýže na francouzský způsob a k tomu zeleninu připravená v páře. K večeři pak zeleninový salát se sladko kyselou zálivkou a jeden celozrnný chléb. Sladkosti si upírat nemusíte. Jedním dortíkem ke kávě s rodinou či přáteli si postavu nezkazíte. Základem je spokojenost a pohyb na čerstvém vzduchu.

PANNA
Do svého jídelníčku zařaďte potraviny s obsahem vlákniny, vitamínů a vody. Jezte v průběhu dne stejně velké porce. K vyčištění těla se pije ráno půllitr vlažné slané vody, k tomu se dle jogínů dělají cviky a protahování, aby se pročistil každý kousek střev. Po takové očistě jsou dobré ovocné a zeleninové šťávy, později můžete zařadit i vařenou rýži s ovocem. U vlákniny si dejte pozor na otruby!! Po takové očistě těla by mohly otruby poškodit střevo. Vhodný je zeleninový salát, jemně ochucený a s přídavkem bílého jogurtu na doplnění kultur.

VÁHY
Toto znamení je vzdušné znamení, tudíž je vám vlastní lehkost a s nadváhou rozhodně nebojujete. Pokud se ale mezi vámi najde výjimka, pak to bude jistě kvůli vaší vášni k vaření a ne proto, že se ráda rozmazlujete jídlem. Pro vás je ale zvlášť teď, začátkem léta, důležitá strava, kterou toto krásné období přináší. Zvlášť od našich pěstitelů si dopřejte broskve, meruňky, jablka, třešně, listové zeleniny, mrkve. Zvlášť u meruněk je konzumace důležitá pro obsah širokého spektra vitamínů B, které blahodárně působí i jako prevence proti vzniku rakoviny. Nejvíce vás nabije vstávat s východem slunce, kdy si i dopřejete lehkou snídani a při západu slunce rituál zakončíte lehkou večeří, která může být složená z některého z výčtu ovoce či zeleniny. Pokud možno pijte nesycenou a ničím neochucenou pramenitou vodu.

ŠTÍR
Vodní živel, osoby jsou energické, vitální a vášnivé. Netrpíte nedostatkem pohybu, a tak se nemusíte ani omezovat v jezení toho, co máte ráda. Klidně si dejte něco dobrého, ale preferujte raději přírodní formu. Třeba med a ovoce. Jste silná zejména v oblasti pánve, která je spojená s funkcí střev a se sexualitou. Vzhledem ke správné funkci střev se vyhněte dráždivým a kořeněným jídlům. Nejezte tučná masa, když už na nějaké dostanete chuť, pak raději rybu, nebo kuřecí a krůtí. Na obohacení střevní mikroflóry využijte bohatou nabídku jogurtů a kefírů.

STŘELEC
Jste v živlu ohně. Na redukci váhy jsou nejlepší procházky přírodou. Na hubnutí pomáhají citrusové plody a jiné ovoce s vyšším podílem vitamínu C. Třeba jahody, rybíz, borůvky – jsou výborným antioxidantem. A tak brusinky. Mimochodem, víte o nich, že jejich šťáva zamezuje vzniku zubního kazu? Výborným obědem může být i šťáva z mrkve, její dužinu použijte s citronem na salát. Pro dosažení dobrých výsledků je dobré navštívit výživového poradce a spojit vše i se cvičením. Já osobně nabízím jídelníček na míru podle krevních skupin.

KOZOROH
Je znamení spjaté se zemí. Pro hubnutí omezte nebo vynechte mléčné výrobky a bílé pečivo. Dejte si rýži, jáhly, pohanku, bílé rybí maso, ředkvičky, červenou řepu, kopr, mrkev, petržel, riccotu, krůtí maso, králičí maso a jablka. Výborná věc je pohanková kaše, do které můžete dát fíky, či švestky, které obsahují důležitý fosforečnan vápenatý. Ten je mimochodem obsažený i v zelí, čočce, okurkách a špenátu. Svou pozornost věnujte i ostružinám a borůvkám.

VODNÁŘ
Je vzdušný živel a jeho nálada bývá často proměnlivá. Pro hubnutí se zaměřte na dostatek čisté vody a přísun potravin, které udržují pružnost cév, což je zejména rutin, který je obsažen v paprikách, černém rybízu, vlašských ořeších, petrželi, zelí, rajčatech, kopru, bramborách, citrusových plodech a višních. Také nesmíme zapomenout zmínit vitamín E, který je obsažen v panenských rostlinných olejích, olivách, hrachu, fazoli, čočce, žitu, pšenici, sezamu a jiných semínkách. Nejezte sladké a tučná masa. Jídelníček by měl pravidelně obsahovat ryby, jablka, špenát a mrkev. Cvičte s mírou. Nepřetěžujte se.

RYBY
Vodní znamení. Nebuďte nevšímaví ke svému tělu a nebojte si přiznat, že bojujete s pár kily navíc. Nemusí se jednat o nic dramatického, ale včasný zásah a změna stravování přinese své ovoce. Z hlediska pohybu a přihlédnutí ke znamení si dopřávejte pravidelně plavání a vodní aerobic. Omezte cukry a tuky a zařaďte zeleninu, ovoce. Saláty z čerstvé zeleniny vám celkově prospějí. Nezapomínejte na okurku a vlašské ořechy. Teď v létě je nejlepší zařadit i melouny a připojit i dýně. Pro doplnění hladiny jódu sáhněte pro mořské plody, ryby, řasy a jiné.

Pro všechna znamení bych ráda připojila upozornění na omezení nebo úplné vynechání konzervantů, glutamátů a jiných „dobrot“. V těle nám to nadělá spoustu škod a vede to u některých osob k obezitě a jiným civilizačním chorobám, rakovinu nevyjímaje.
Chcete vědět víc? Dáša Tenczerová se zabývá prací s energiemi, dělá ošetření pomocí Reiki, vykládá tarot, pořádá prožitkové semináře a spoustu dalšího. Vše o ní a další její služby naleznete na její webové stránce – http://kouzelnekameny-cz9.webnode.cz. Dostupná je i na Facebooku, hledejte – Reiki, Runy a ostatní.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account