Máte doma malého maroda?

Máme pro vás pár tipů, které mu pomohou, než se dostanete k lékaři.
Prohlédněte si infografiku Chřipka není nachlazení. Jak na ni?

Snažte se, aby vaše dítě mělo během dne dostatečný přísun tekutin. Hydratace může rozvoji dalších příznaků velmi pomoci a zmírnit je. Takže dbejte o dostatek vody, čajů, mléka a v neposlední řadě – i kuřecí vývar se počítá…

Jakmile je dítě unavené, dejte mu pauzu. Necítí se dobře a má pocit, že na něj něco leze? Ať si dá klidně dvacet hned po příchodu ze školy. Spánek totiž, jak známo, posiluje…
Bolí vaše dítě v krku? Servírujte mu taková jídla, která při polykání nebolí – bramborová kaše, vývar a další. Vynechejte ořechy, ostré růžky rohlíků, kůrky chleba a další.

Jestliže má ucpaný noc, zvlhčete vzduch v místnosti, dbejte na čištění ústní dutiny a použijte eukalyptové silice. Vaším věrným pomocníkem během zimy by v dětském pokoji měli být: Zvlhčovač vzduchu a čistička vzduchu. Střídejte jejich nastavení podle potřeby a zdravotního stavu. Nemáte zvlhčovač vzduchu? Stačí mokrá plena na topení… A časté větrání místnosti.

Při horečce pomáhají vlažné obklady na čelo a zátylek, pokud teplota neklesá, konzultujte s lékařem a nasaďte dětský Nurofen nebo Paralen SOS (výborné je oba přípravky v časovém intervalu kombinovat) a další prostředky pro snížení vysoké teploty a horečky.
Ohřátý jablíčkový džus se lžičkou medu je výborným uspávacím prostředkem, který uvolňuje organismus.
Nastuzení nebo chřipka? Mezi oběma nemocemi je rozdíl. Z nastuzení se dostane během tří dnů, symptomy chřipky se naopak zhoršují a dítěti je po třech dnech domácí péče stále hůř. Na nic nečekejte a vyrazte k lékaři.

Zvrací a je mu špatně v bříšku?  I takové mohou být symptomy chřipky. Některé děti jsou totiž velice citlivé a prožívají nemoci tak, že je „prozvrací“. Pak nasaďte ledové kousky ovoce, elektrolytický nápoj. Dítě musí i během střevních nevolností jíst a pít. Po lžičkách, ale je nezbytné, aby energii přijímalo. Někdo nedá dopustit na ledovou coca colu po lžičkách. Pozor ale, nikdy nesmí být light! Umělá sladidla dětskému organismu škodí!

Dítě vždy něco sní, když má hlad. Na chřipku funguje také dieta – odlehčená jídla, pyré a kašičky. Vraťte se do batolecích let. Na den či dva a mixujte – maroda potěšíte.

Léky z lékárny dávejte jen po konzultaci s lékařem, například dospělý Coldrex v poloviční dávce je pro dítě nevhodný a zatěžující. Vždy dítěti podávejte jen takové léky, které schválil pediatr.
Připravila jste někdy cibulový sirup? Pokud ne, věřte, že je zázračném lékem prakticky na každou dětskou virózu: Do mísy nakrájejte 3 cibule, zasypte cukrem a nechte jeden den stát. Dítě by mělo jíst během dne po lžících. Zabírá na kašel, rýmu a další sezónní neduhy.

Med je výborný pomocník. Dávejte ho ale do čaje, který má cca 40 stupňů, jinak ztratí své účinné látky.
Zázvorový čaj s citronem servírujte také pokojové teploty, ale v okamžiku, kdy ho svaříte, dejte marodovi přičichnout. Štiplavá vůně skvěle pročistí dutiny, spustí rýmu.
Na kašel je výborný čaj z mateřídoušky, heřmánku, nebo jitrocele. Vždy ale odhadněte vazkost hlenu. Pokud má dítě suchý a dráždivý kašel, sáhněte po jitroceli, mateřídouška usnadňuje následnou rekonvalescenci.

Pro posílení imunity užívejte dlouhodobě přípravky z echinacey, rakytníku, aceroly.

Zdroj: www.ceskamama.cz

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account