Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Jak mluvíš sama se sebou?

"To jsem ale blbá" "Jsem hrozná" "Dnes vypadám příšerně" Říkáte si někdy tyto, nebo podobné věty? Náš vnitřní dialog bývá často nepříjemný a kritický. Například, někdy se snažíme být příliš perfektní, abychom uspokojili očekávání ostatních. A když se nám nedaří, jsme k sobě velmi kritičtí a tvrdí. Nebo se porovnáváme s ostatními a snažíme se být jako oni. Často to vede k pocitům nedostatečnosti a omezuje nás to v našem osobním růstu. Náš vnitřní dialog, způsob, jakým mluvíme sami se sebou, má velký vliv na naše sebevědomí a pocity vlastní hodnoty. V první řadě je důležité si vůbec uvědomit, že takto sami se sebou mluvíme. A hledat způsob, jak se chovat k sobě laskavě a soucitně. Můžeme se zaměřit na to, co jsme dokázali, co jsme se naučili a co nás dělá jedinečnými. A i když jsme udělali chybu, můžeme se pokusit z ní poučit a najít způsob, jak se v budoucnu zlepšit. Být si vědomý svého vnitřního dialogu a pracovat na tom, aby byl pro nás příjemnější a konstruktivnější. Všichni zažíváme negativní myšlenky, je ale důležité se s nimi vyrovnat a vybírat si myšlenky, které odpovídají tomu stavu, který chceme prožívat. Mně samé trvalo dost dlouho, než jsem si přestala říkat podobné věty a uvědomila si důležitost vnitřního dialogu. Jak jste na tom vy? Jak mluvíte sami se sebou? Uvědomujete si svůj vnitřní dialog? Kořeny negativního vnitřního dialogu v naprosté většině případů sahají do našeho dětství. Jestli se vás tohle téma týká a chcete zlepšit svůj vnitřní dialog a posílit tak své sebevědomí a sebehodnotu, využijte: online kurz VNITŘNÍ HOLKA pro uzdravení bolesti a traumat z dětství, kurz s živým provázením nebo osobní individuální sezení - vše naleznete na www.annabartosova.eu

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články