Jak konkrétně pečujete dneska o své tělo?
Pracuji převážně v cyklech. Už nepracuji mnoho hodin najednou, abych si neudělala pauzu, nešla do lesa, nebo si nedala meditaci, či jógu. Chodím pravidelně na různé druhy masáží, dělám TRE - trauma release exercise - což je vědecky ověřená technika na uvolnění stresu ze svalů, otužuji se, chodím do sauny. Každý den mám terapii červeným světlem. Neustále se učím funkční pohyb s bojovými prvky. Chodím hodně do přírody, piju zdravou a čistou vodu. Mám kvalitní vztahy, o které pečuji. Žiji v pravdě a jsem radikálně upřímná. Tohle vše způsobuje to, že se cítím v bezpečí, uvolněná. Když přijde stres, vím, jak s ním naložit a nesyslím si ho ve svém těle, aby se ukládal, tvořil zásoby a pak vybuchoval. Miluji opravdově, odpouštím, mám odvahu jít do neznáma. Celé hýčkání a péče je však o hlubokém uvolnění.
Proč jste se vlastně rozhodla dělat o biohackingu osvětu? Jaké poselství chcete předat ostatním?
Předávám lidem, že všechno je možné, že je možné se ve svém těle a ve své hlavě cítit skvěle. Věřím, že svoboda přichází až tehdy, když převezmeme plnou zodpovědnost a v tomto ohledu je to převzít zodpovědnost za své zdraví, za svůj život, ale i za svou smrt. Biohacking je opravdu o tom, že vše už máme právě teď - a toto je cesta, která postupně odhaluje toto poselství. Je to zábava, ale bez odvahy to nepůjde. Je potřeba se totiž zbavit starého vnímání světa, které je stále pro mnoho lidí pohodlnější volbou.
Kdy máte narozeniny?
13.05.1988, v 12:35 - místo narození Aš - pokud byste si chtěli udělat můj astrologický rozbor, klidně můžete...
Jakými projekty se aktuálně zabýváte?
Momentálně se věnuji ženám a proto jsem založila i projekt Systers.bio - který se věnuje právě ženskému biohackingu, zpomalení stárnutí a celkovému wellbeingu žen všech generací. Jsme na začátku, ale už teď vím, že má projekt opravdu smysl.
Jak vypadá tvůj běžný den?
Zkusím to zkrátit, ale i tak to bude náročný oříšek. Můj běžný den vypadá tak, že ráno vstanu nejdéle v 05:00 ráno tím, že se vzbudím buď sama, nebo mě vzbudí manžel či kocour. První věc, co udělám je, že vypiju 0,5 litru vody. Máme doma speciální technologii od českého vědce, který nám dává vodu, která je opravdu pro lidské tělo blahodárná. To mi dodá ihned energii. Sroluji se následně na zem na meditační polštář a dám si zen meditaci na 10 - 15 min. Následně si dám terapii červeným světlem spolu se strečinkem bránice na 10 - 15 min. Vyčistím si zuby, dám si studenou sprchu a buď si s Johnnym dáme společně snídani, nebo vyrážíme do Prahy na trénink či jógu. Během snídaně si dám samozřejmě i své suplementy. Končím maximálně v 10:00 a to začíná můj pracovní den. Pracuji v cyklech, kdy dělám jednu činnost maximálně 90 minut. Během dne se pravidelně hýbu, ať už na trampolíně, chůzí, nebo jen tím, že si dám pár dřepů. Během dne jdu na schůzky do parku, kaváren, či jsme v budovách. Někdy jsou dny náročnější, takže s sebou mám adaptogenní houby a bylinky, které mi pomáhají se s jednorázovým stresem lépe vyrovnat. Končím po cca 6 efektivních pracovních hodinách, kdy mám ještě pauzu na oběd a jedu domů. První věc, kterou udělám, kromě mazlení kocoura je, že jdu ven do lesa a to třeba i na hodinu či dvě. Večer se snažím už vůbec nepoužívat technologie, nebýt na počítači, ani na telefonu. Večer mám buď sama se sebou nebo ho trávím společně s manželem. Někdy vyrábíme rodinu, někdy si hluboce povídáme hodiny, meditujeme, dáváme si romantickou ledovou vanu, saunu, či jsme s přáteli a rodinou. Nicméně, v mém dni hraje často velkou roli i spontánnost a tak se může velice proměňovat. Můj den je ve své podstatě velice jednoduchý a přirozený, ale možná nám to dnes naopak přijde naprosto nereálné si dovolit mít tolik rituálů a času pro sebe. Svět se zbláznil a je jen na nás, jakou hru chceme hrát. Já si vybrala tuhle a fakt mě to baví.
Máte nějaký životní sen?
Můj sen je o harmonii.
Můj sen je, abychom všichni zpomalili na takovou úroveň, že se přestaneme honit za něčím, co je jen iluzí. Můj sen jen, že se zastavíme a uvidíme tu nádheru, kterou máme přímo před očima.. a tento sen budeme společně sdílet. Protože sdílená radost a štěstí se sdílením násobí. Začneme tvořit domy a města, která jsou navržená pro lidskou biologii, nikoliv pro auta a věci. Ženy se vymaní z patriarchální společnosti, postaví se do své síly a díky tomu se změní kořen, jádro celé společnosti. Mužský a ženský princip se redefinuje na novou úroveň. Půjdeme cestou harmonie. Děti se na svět začnou rodit láskyplným způsobem a ženy budou respektovány a opečovávány za to, že zplodily život. Muži i ženy budou oslavováni za to, že jsou sami sebou. Děti budou mít ve výchově oba rodiče, nejen jednoho. Přestaneme se sebou neustále bojovat a začneme si více naslouchat. Přestaneme se bránit a začneme odpouštět. Stanou se z nás postupně úplně jiné lidské bytosti, než jaké jsme dnes. Budeme tvořit svět z úplně jiného místa, ne z místa svého ega a mysli, ale z místa svého srdce. To je můj sen.
Foto: se souhlasem Veroniky Allister Jelínkové
Autorka: Lucie Janotová
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...