V novém díle Testováno ŽENAMI s.r.o. se před kameru postavila naše usměvavá Barča z recepce a připravila si pro vás něco dobrého 😀 Nepečený malinový cheesecake *heart* Dělala ho pro svou mamču, která slavila narozeniny a za celý tým jí přejeme všechno nejlepšííí *wine*
Dortík se jí povedl, to se musí nechat. Podívejte se na video 🙂 A jestli se vám začnou sbíhat sliny, udělejte si ho doma. Tady je recept: 
 
INGREDIENCE
Na korpus: 
1 balení máslových sušenek 
2 – 3 polévkové lžíce kokosového oleje 
Na krém: 
500g tvarohu (Barča vzala nízkotučný) 
250g mascarpone
250g krémového sýra (např. Lučina) 
1 balíček želatiny 
vanilkový cukr nebo vanilkový extrakt 
Na malinovou “polevu”:
250g mražených nebo čerstvý malin
1 balíček želatiny
cukr podle chuti 
 
POSTUP 
Máslové sušenky vložíme do pytlíku a rozdrtíme, případně je vložíme do mixéru a rozmixujeme najemno. Vysypeme je do misky a smícháme s 2 – 3 lžícemi kokosového oleje. Ten korpus krásně korpus a k tomu je zdravější než máslo, které se do korpusu obvykle přidává 🙂 Vzniklé sušenkové těsto vsypeme do dortové formy, rozmístíme po celém dnu a pořádně “uhňácáme”. Nebojte se zatlačit, sušenky se musí spojit. Formu se sušenkovým těstem přesuneme na chvilku do lednice a připravíme si krém. 
Do mísy vložíme tvaroh, mascarpone a krémový sýr a smícháme. Mezitím si připravíme želatinu (bezbarvou). Až bude připravená, vlijeme do ní trochu krému a pořádně smícháme. Potom želatinu s krémem vlijeme do mísy s krémem a pořádně promícháme. Hotový krém vylijeme na sušenkový korpus, uhladíme, a opět vložíme do ledničky. 
Do hrnce vložíme mražené maliny, osladíme, mírně podlijeme vodou a přivedeme k varu. Nezapomeňte maliny občas promíchat. Po pár minutách vám z malin vznikne malinová omáčka, do které přidáte jedno balení dortové želatiny, zamícháte, povaříte, poté sundáte z plotny a necháte vystydnout. 
Vychladlými malinami polijete cheesecake a opět vložíte do ledničky. Ideálně na 3 hodiny a nejlépe přes noc. 
Teď už můžete servírovat talířky a podávat výborný nepečený malinový cheesecake 🙂
Dobrou chuť! 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account