Zatmění Slunce má do pozitivního nastavení hodně daleko. Celá obloha má v takových dnech obzvláště silné negativní energie. Jedno takové zatmění nás čeká i letos koncem října, přesněji 25. 10. 2022. Článek vám tak může sloužit jako malé varování, jak se takovým energiím vyhnout.

Védská astrologie tvrdí, že zatmění ani dny okolo něj nejsou vhodnou dobou pro zahajování nebo ukončování projektů, vztahů, zaměstnání nebo jakýchkoli jiných důležitých věcí. Pro příznivé začátky totiž potřebujete světlo. To ale Rahu a Ketu (dvě planety, které podle védské astrologie zatmění způsobují) pohlcují a překrucují. Věc, kterou ukončíte, se může dále vyvíjet velmi podivně a vy toho tak brzy můžete začít litovat. Během zatmění je také lepší udržovat nízký profil. Jak na to? Doporučuje se například meditace, jelikož je tato doba ideální pro spojení s vyšším světlem.

Zatmění je způsob, jakým nás vesmír nutí věnovat pozornost věcem, které v našem životě musíme změnit. Dostáváme se tak z našich kořenů i komfortní zóny a máme možnost posunout se na vyšší úroveň. Přinášejí změnu a my jí nemůžeme uniknout.

Zatmění přichází ve dvojicích a shodují se s novým Měsícem a úplňkem – zatmění Slunce se vyskytují při novoluní a zatmění Měsíce při úplňcích.

Nejcennější rada: zůstaňte doma

Tou nejdůležitější a nejcennější radou, kterou vám můžu pro tento den dát, je, abyste zůstali doma nebo alespoň uvnitř nějaké budovy. Samozřejmě, že je to ve výsledku dost individuální – chodíme do školy, práce apod. Snažte se ale svůj denní harmonogram přizpůsobit co nejvíce tomu, abyste mohli zůstat doma. Vyhnete se tak negativním účinkům, což vám ostatně potvrdí každý další védský astrolog.

Odložte radikální změny a rozhodnutí

Opakování je matka moudrosti, a tak ještě jednou připomínám to, co jsem psala už začátkem článku: pokud chcete ve svém životě něco změnit nebo máte před sebou těžké rozhodnutí, počkejte se všemi změnami na jiný den než 25. října. Cokoli je zahájeno v negativní den s sebou nese i možnost negativního výsledku.

Zároveň se držte dál od těchto aktivit:

 • vytváření plánů
 • změny zaměstnání
 • zahájení podnikání
 • rozchodu s partnerem
 • podepisování jakýchkoli smluv.

Zatmění Slunce 25. října 2022 je částečným zatměním, které bude viditelné z Evropy, Uralu a západní Sibiře, střední, západní a jižní Asie a ze severovýchodu Afriky. Maximální fáze částečného zatmění bude zaznamenána na Západosibiřské nížině v Rusku poblíž Nižněvartovska. 

 

Autorka: Navina Nayika

Foto: Shutterstock

Tagy:
3 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Budu doma, ale nebojím se 🙂

 2. ŠárkaMariana 2 roky ago

  Opatrnost se hodí. Ale bát se nehodlám 😉 Vezmu si svůj oblíbený talisman 😀

 3. Romana Mlynářová 2 roky ago

  Pokusím se poslechnout rady, být doma.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account