Podle mayské kosmologie vstupujeme do období 1-Cimi (Smrt), ve kterém máme velkou možnost se zbavit všeho přebytečného a ukončit záležitosti, o kterých víme, že mají být ukončeny. Mějte odvahu vstoupit do nových zkušeností a výzev. Pro mnoho lidí to může být obtížné období, pokud budou příliš lpět na minulosti. Na druhou stranu dostanete příležitost obnovit svůj život na mnoha úrovních a to do značné hloubky. Je na vás jestli tyto změny budete pociťovat se zármutkem nebo s radostí vize nového života.
Období 1-Cimi-6 (Smrt) od 30.5. – 11.06.2018
 
Je velmi těžké nechat jít věci a lidi, na které jste si dlouhou dobu zvykali. To se může týkat i vlastních myšlenek a zdravotních návyků. V tomto období máte možnost se zbavit všeho, co vás opravdu tíží a co vám již nepřináší dostatek energie. U každého jedince to může probíhat jinak, protože každý procházíme jedinečným vývojovým plánem. Nicméně se toto období bude do jisté míry dotýkat nás všech. Zeptejte se sami sebe: „Co v mém životě končí a co začíná?“. Neohlížejte se příliš dlouho za tím, co odchází, protože byste mohli propadnout prohlubujícímu se smutku. Naopak mějte odvahu skočit do neznámých situací, které vás jen trochu lákají.
Co se týká vašeho zdraví, mnoho z vás může pocítit ve svém fyzickém těle určité změny, na které je dobré reagovat. Pokud jste se ke svému tělu nechovali odpovědným způsobem, může přijít nějaký problém nebo nemoc, která bude volat po změně vašich zdravotních návyků. Pokud dostatečně cvičíte a zdravě jíte, možná pocítíte touhu vyzkoušet nějakou novou metodu, protože to, co vám fungovalo do teď, již fungovat tak efektivně nemusí. Proto se snažte hledat cesty, které jsou pro vaše tělo tím nejlepším. Po každém jídle nebo cvičení zkontrolujte stav svého těla a uvědomte si, jak se v něm doopravdy cítíte.
Na úrovni mysli a pracovních záležitostí může dojít k velké potřebě změnit přístup ke své práci, myšlenkám, i každodenních návykům. Možná nastal čas se podívat po jiné práci. Vyzkoušejte naprosto něco nového, ale zároveň by vás tato představa měla bavit. Pokud nehodláte opouštět svou práci, přistupujte ke své práci tak, aby vás opravdu naplňovala. V tomto případě vám může pomoci nový projekt, nápad nebo změna dosavadních podmínek, abyste se cítili více motivováni. Zamyslete se rovněž nad přístupem ke svým financím. Začněte si vytvářet rezervy pro nečekané výdaje nebo zážitky.
Co se týká některých vztahů, projdou hlubokou proměnou. Mnoho z vás si uvědomí, že s některými lidmi nebudete moci komunikovat stejně jako dřív. Budete muset zvolit nový přístup nebo příslušné vztahy dokonce ukončit, což může být velmi obtížné. Pokud se však ve svých vztazích trápíte roky, nastal možná čas pro radikálnější řešení, což nutně nemusí znamenat definitivní rozchod. Promluvte si s důležitými lidmi upřímně a jasně, aby bylo jasné, jak se věci doopravdy mají. Pak se svobodně rozhodněte, jestli budete chtít do svého vztahu investovat další energii nebo ne. Důvěřujte sami sobě, že vše rozpoznáte včas a správně. Uctěte všechny vztahy své minulosti a poděkujte za zkušenosti, které vás posílily.
V oblasti ducha může dojít k hluboké proměně, které však může předcházet i krize. Někdo pocítí velký příval síly konečně uvést svou touhu po změně do pohybu. Někteří mohou být paralyzováni nějakou životní zkušeností, která je bude nutit přemýšlet jinak, než obvykle. Pokud ve svém životě nemáte žádné výkyvy, vyzkoušejte novou techniku meditace, která vám může rozšířit obzory. Zkuste naprosto jiný přístup, abyste sami sebe viděli v roli začátečníka. Uvědomte si mysterium smrti, která čeká na každého. Jak byste chtěli umřít? Co byste po sobě chtěli zanechat? To, jak žijete, bude úzce souviset s tím, jak budete umírat. Neztrácejte tedy čas s odkládáním svých snů a žijte naplno. Žijte tak, abyste ve chvíli své smrti ničeho nelitovali.
Napsal: Robert Policar
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account